Duch Mathieua Matissyaha

Talentovaný Francúz Mathieu Matissyah prichádza v rámci svojho francúzsko-anglického hudobného projektu s dynamickou skladbou Ghost, o túžbe posunúť sa vpred, vyjsť z tmy a získať väčšiu slobodu.

Pieseň nesie názov Ghost, pretože hovorí o momente, keď máme pocit, že už neexistujeme. Pocit osamelosti, bez orientačných bodov, pocit straty seba samého, až do bodu, keď už necítime nič, čo by prichádzalo od toho druhého. Refrén evokuje práve toto vedomie, túžbu posunúť sa vpred, vyjsť z tmy, ísť smerom k svetlu, dostať sa z tejto bolesti a získať väčšiu slobodu, prezradil Mathieu Matissyah.

Klip ponúka odlišný príbeh, no zároveň príbeh dopĺňajúci pieseň. Príbeh človeka, ktorý možno pochádza z inej doby a trávi čas chodením, blúdením, hľadaním niečoho alebo niekoho na týchto zničených, prázdnych, rozľahlých miestach. Ako taký post-apokalyptický básnik. Košeľa so žabó pripomína romantickú éru spisovateľov a básnikov ako Shakespeare či Molière. Tento štýl sa mieša s niečím náboženskejším, ale aj modernejším. Tri symboly, tri štýly, ktoré ma dobre vystihujú, vyznal sa autor a spevák.