Duet Gotta s No Name má tri verzie

Karel GottNo Name čakali dlhé tri roky, kým si splnili spoločný sľub, no poňali ho o to  veľkolepejšie. Ich historický duet Kto dokáže vychádza hneď v troch verziách – v klasickej, šansónovej a inštrumentálnej. Interpreti plánujú duet spoločne zaspievať naživo na veľkolepom koncerte v O2 Aréne v Prahe.

Spevy s maestrom sme natočili v Prahe v štúdiu Ondřeja Soukupa. Sólový part Michala Žáčka  sme natáčali v štúdiu skupiny Buty v Ostrave, symfoňák sme nahrali v RTVS Bratislava. Finálny mix sme ukončili v Košiciach. Pesnička si precestovala celé bývalé Česko-Slovensko. Na dnešnú dobu ide o jedinečný počin, nielen kvôli tomu, že Karel Gott a No Name na seba takmer tri roky čakali, ale celý proces spolupráce funguje na džentlmenskej dohode. S maestrom fungujeme bez zmluvy, bez kontraktu, je príjemné zistiť, že jestvujú ľudia, pre ktorých je slovo viac ako zmluva, dodáva Igor Timko.

Fanúšikovia Karla Gotta a No Nome sa už teraz môžu tešiť aj na to, ako si novinku vypočujú naživo. Každého, kto vás inšpiruje môžete označiť za idola, za osobnosť, ktorá vás posúva vyššie. Pri spolupráci s Karlom Gottom sa učíte nadhľadu, pokoju, zistíte, že rituály majú nenahraditeľný význam. Bol som zvyknutý, že keď sa príde do štúdia, človek sa rozospieva, a ide sa na to. S maestrom sme si dali kávu, obed, prebrali sme históriu, súčasnosť. Výsledok je taký, že korepetície u maestra doma, alebo nahrávanie v štúdiu, sa stali doslova udalosťami. Podstatným však bola pohoda a príjemné zážitky spojené s prácou na pesničke. Predbežne sme sa dohodli aj na spoločnom vystúpení v O2 Aréne 16. decembra 2017. Bude to veľký koncert pre poslucháčov najpočúvanejšie českého Rádia Impuls, plánuje Igor Timko.