Dve strany Barbory Piešovej

V roku 2020, po víťazstve v SuperStar Barbora Piešová vydala svoj debutový album Som flegmatik, ale optimista. V týchto dňoch prichádza talentovaná speváčka s druhou štúdiovou novinkou Dve strany, na ktorej ponúka desať skladieb a nový hudobný štýl. Opäť sa prezentuje ako spoluautorka textov aj o láske, sklamaní a nádeji.

Teším sa, čo ľudia na to povedia, mám trochu stres, radosť a dokonca som jemne nervózna, ako budú poslucháči reagovať na našu tohtoročnú tvorbu. Dve strany znamenajú tvárnosť, byť jemná, no zároveň vedieť zakričať, byť veselá, ale aj smutná. Každý máme svoje dve strany a toto sú tie moje dve strany, hovorí speváčka.

Skladba Na čo sa dívaš, ku ktorej bol natočený videoklip, predznamenala vyjdenie albumu a na nej chcela Barbora ukázať, ktorým smerom sa posunula. Vrakovisko a scenár videoklipu navrhli chalani z Illuminate Production a bol to ich prvý nápad po vypočutí skladby, na ktorom sme sa všetci hneď zhodli. Prvky zachytené v obraze skladby sú veľmi charakteristické pre žáner tejto piesne, či už samotné vrakovisko alebo rozbíjanie vecí veľkým kladivom. Chceli sme odovzdať skladbe určitú agresivitu a myslím si, že sa nám to podarilo, dodala ku klipu Baša.

Speváčka medzi novinky opäť pridala aj jednu pieseň naspievanú v angličtine. Autorom textu piesne Take My Hand je Ivan Bič, ktorý v ňom hovorí o návrate k prírode. Ľudia, ktorí sledujú Barboru na sociálnych sieťach si určite všimli, že má rada hory a prírodu, ktorú ukazuje aj videoklipe, konkrétne z Islandu. Videoklip sme natáčali na telefón, dronove zábery nám poskytla cestovná agentúra Maracuya, cez ktorú sme tam boli. Všetko sme zachytili presne tak, ako sme chceli, je to krásna krajina a keby sme to natáčali na hocičo, vždy by to vyzeralo krásne, nadchýňa sa Barbora Piešová.