Elán chystá veľkolepé oslavy päťdesiatky

Zdroj foto: elan.sk

Skupina Elán zahrá tento rok na Slovensku zrejme posledné open air koncerty svojej hudobnej kariéry. Na budúci rok má v pláne veľkolepé turné k oslavám päťdesiatky na scéne. Pred oslavou jubilea zahrá Elán pre fanúšikov na troch letných koncertoch pod holým nebom v Martine (10. jún 2017), Nitre (24. jún 2017) a Východnej (28. august 2017). Vstupenky na koncerty sa veľmi rýchlo míňajú.

Hráme už štyridsaťdeväť rokov a musím povedať, že Elán má stále elán. O rok oslávime päťdesiatku, na ktorú chystáme šnúru megakoncertov, ale už naozaj nie vonku, povedal Jožo Ráž.

Po oslavách päťdesiatky si dá Elán minimálne do roku 2020 pauzu. Sme si vedomí, že muzikanti dali podobné vyjadrenia už v minulosti a potom sa na želanie fanúšikov znova vrátili na pódiá. Už teraz vieme, že po oslavách 50-tich rokov Elánu v roku 2018 sa kapela minimálne na dva roky odmlčí. Čo bude po roku 2020 zatiaľ nikto nevie, povedal Vladimír Moško z manažérskej agentúry Elánu MC production.

Koncerty pod holým nebom vo Východnej, Martine a Nitre sú koncipované ako veľký žúr s kapelou Elán s ďalším programom. Návštevníci navyše nebudú ochudobnení o nič, čo videli vlani v halách a za vstupné od 16,90€ dostanú ešte viac. Čaká ich veľkolepá scéna s trojstupňovým pódiom, ktorú stavia 160 technikov tri dni pred koncertom. Najmodernejšiu zvukovú techniku a vyše sto metrov štvorcových projekčných plôch privezie desať plne naložených kamiónov. Vstupenky v sieti Ticketportal.

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Vydala štrnásť štúdiových albumov, päť anglických albumov a mnoho kompilácií, za ktorých predaje získala neuveriteľných 25 platinových platní. Koncert Elánu na Letnej si nenechalo ujsť na 80 tisíc fanúšikov, v roku 2007 vypredali aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku. Pilierom kapely sú Jožo Ráž (spev, basgitara), Jano Baláž (spev, gitara) a Vašo Patejdl (klávesy, spev), ktorí spoločne skladajú piesne. V súčasnosti s nimi skupinu Elán tvoria Peter Farnbauer (gitara, spev), Ľubo Horňák (klávesy), Števo Bugala (bicie) a trojčlenná dychová sekcia Rišo Šimurka, Martin Haas, Samo Šimek.