Emma Drobná predstavila singel Smile

Je tajomná. Dostane sa vám pod kožu. A je všetko, len nie prvoplánovo komerčná. Reč je o prvej vlastnej skladbe aktuálnej nositeľky titulu Československá SuperStar Emmy Drobnej. Singel Smile sa stal najočakávanejším sólovým debutom roka.

Ako Emma prezrádza, skladbu začala písať ešte počas súťaže. Text mala teda odložený „v šuflíku“ a čakal na svoju chvíľu. Tá prišla v lete, keď sa rozhodla dať svojmu debutu finálnu podobu. Priniesla do štúdia text i melodickú linku a o aranžmány a produkciu sa už postarali jej manažéri a producenti z Creative Music House. „Celá pesnička je vlastne o mojom pohľade na lásku,“ vysvetľuje Emma ústrednú myšlienku piesne, ktorá je jej vlastnou intímnou výpoveďou. „Väčšinou, keď skladám, tak v texte riešim, čo sa deje v mojej hlave a aké mám pocity. Smile nie je výnimkou. Je inšpirovaný mojím životom,“ dodáva Emma a jedným dychom odpovedá s tajomným úsmevom na otázku, čo je na skladbe kuriózne: „To, že hoci dostala názov Smile, vo videoklipe nenájdete ani jediný úsmev…“

Smile naladí fanúšikov na melancholickú jesennú atmosféru ako zvukom, tak i videoklipom. Vizuál k singlu nakrúcala Emma koncom leta v českej metropole. „Jednotlivé scény sme riešili spoločne s režisérom, ale musím povedať, že sa do námetu angažoval viac ako ja. Pesnička sa mu totiž páčila od prvého momentu, a keď porozumel textu, hneď mal jasnú víziu o tom, ako by mal vyzerať klip,“ rozpráva Emma, ktorá strávila kvôli nakrúcaniu pred kamerou celý jeden deň i noc. „Makali sme od rána do noci, všetci boli už vyčerpaní, ale nikto to nedal pocítiť. Mala som okolo seba tím profesionálov. A Roman bol skvelý! Dbal na to, aby každá scéna bola dokonalá.“

Smile je skladbou, ktorá balansuje na pomedzí komercie a alternatívy – je to rukopis, na ktorý sa môžu fanúšikovia pri Emme tešiť? Alebo sa chystá so žánrami experimentovať? „Musím povedať, že tento štýl je mi veľmi blízky, ale určite nebude orientované všetko presne do toho istého štýlu. Čo sa týka žánrov, budem určite experimentovať, ale nebudú to obrovské rozdiely,“ vysvetľuje speváčka, ktorú pri tvorbe inšpirujú legendy ako Amy Winehouse, Rihanna, Peggy Lee či Jana Kirschner.

V najbližších mesiacoch Emmu Drobnú čakajú najmä štúdiové práce na tvorbe a nahrávaní albumu. Na aké ďalšie single sa jej fanúšikovia môžu tešiť, si zatiaľ necháva ako tajomstvo. „Najviac sa teším na to, keď budem mať koncert a v playliste len vlastné skladby, pretože to má pre mňa obrovskú silu. Chcem spievať veci, ktoré sama zložím a viem sa s nimi stotožniť, pretože sú mojou výpoveďou,“ dodáva na záver.

Zdroj foto: Miloš Svitek