Sam Smith sa po troch rokoch vrátil s novým albumom

Vynikajúci anglický spevák a skladateľ Sam Smith po viac ako troch rokoch vydáva nový album s názvom The Thrill Of It All. Ide o jeho druhý štúdiový album, ktorý je mimoriadne očakávaný celým hudobným svetom, nakoľko Samov debut In The Lonely Hour z roku 2014 sa stal s vyše dvanástimi miliónmi predaných kópií jedným z celosvetovo najúspešnejších albumov za posledné roky. Albumová novinka The Thrill Of It All je dostupná digitálne, na CD aj vinyle, a to v štandardnej verzii s desiatimi piesňami, ako aj v špeciálnej verzii bohatšej o štyri songy.

Okrem Sama sa na výslednej podobe nového albumu podpísal aj jeho blízky priateľ a dlhoročný spolupracovník Jimmy Napes (Disclosure/Clean Bandit), producent Stargate (Rihanna/Coldplay/Katy Perry) či hudobník Naughty Boy. Práve spoločný hit La La La s posledným menovaným naplno odštartoval hviezdnu kariéru Sama Smitha, ktorý dnes patrí medzi najväčšie osobnosti súčasnej populárnej hudby. Svedčí o tom aj zbierka jeho prestížnych ocenení – spevák je držiteľom štyroch cien Grammy, troch BRIT Awards, troch Billboard Music Awards, Zlatého Glóbusu, ba dokonca aj Oscara.

Prvý singel z nového albumu Too Good At Goodbyes sa hneď po vydaní vyšplhal na najvyššie priečky rebríčkov na Spotify, na YouTube zaznamenal doteraz vyše 190 miliónov zhliadnutí a stal sa Smithovým šiestym singlom, ktorý v Británii suverénne ovládol hitparády. Sam v ňom spieva o následkoch nevydarených vzťahov- o zlepšovaní sa v dostávaní kopačiek a začínajúcej sa absencii emócií, ktorú človek využíva ako ochranný štít pred ďalším sklamaním.

Výborne sa darí aj nedávno vydanému druhému singlu Pray, ktorý produkoval známy producent Timbaland a ku dnešnému dňu dosiahol vyše 13 miliónov zhliadnutí na YouTube. Obidvomi novinkami Sam Smith potvrdil svoj unikátny hlasový rozsah, nepopierateľný hudobný talent a schopnosť písať emotívne skladby, ktoré sú a budú vždy aktuálne. Sám Smith k albumu Thrill Of It All dodáva: Nesnažil som sa urobiť veľkú popovú nahrávku, keď som pracoval na tomto albume. Vlastne som sa len snažil spraviť niečo naozaj osobné, niečo ako denník.