Eric Clapton odštartuje v Prahe európsku časť svojho svetového turné

Britský gitarista, spevák a hudobný skladateľ Eric Clapton opäť poteší fanúšikov v Českej republike. Po dlhých siedmich rokoch sa budúci rok znovu objaví v pražskej O2 aréne. Koncert, ktorý zároveň odštartuje mesačné európske letné turné, sa uskutoční 29. mája 2020.

Spevák a skladateľ absolvoval od apríla do septembra tohto roku turné po Ázii, Spojených štátoch amerických a niekoľkých európskych krajinách. Na konci septembra ešte potešil fanúšikov svojou účasťou na americkom Crossroads Guitar Festivale, na ktorom sa počas dvoch dní zišli pri jedinečnej spolupráci najlepší gitaristi sveta.

Ani pražské publikum však o autora hitov Leyla alebo Tears In Heaven nepríde. Do najväčšej českej haly – pražskej O2 arényzavíta Eric Clapton 29. mája 2020. Praha bude navyše prvou z 15 zastávok, ktoré hudobník na starom kontinente počas jedného mesiaca absolvuje.

Clapton so sebou privezie aj svojich dlhoročných spolupracovníkov, Nathana Easta (basová gitara), Paula Carracka (klávesy), Chrisa Staintona (klávesy), Doyla Bramhalla II (gitara), a vokalistky Sharon Whiteovú a Katie Kissoonovú.

Sedemdesiatštyriročný hudobník je mimo iného členom Rokenrolovej siene slávy, držiteľ 18 cien Grammy vrátane ceny za celoživotné dielo alebo Rádu britského impéria. Prestížny hudobný magazín Rolling Stone ho zaradil na druhé miesto v rebríčku 100 najlepších gitaristov všetkých čias. Claptonov akustický koncert v rámci série hudobnej stanice MTV Unplugged z roku 1992 sa stal jedným z najsledovanejších televíznych koncertov a dodnes patrí k najznámejším počinom tohto britského interpreta.

Predaj vstupeniek na koncert v O2 aréne sa začne už zajtra, 11. októbra 2019 od 10. hodiny v predajných sieťach Ticketmaster a Ticketportal. Usporiadateľom koncertu sú European Concert Agency AG & Silvi Production CZ.