Erycan rozžiaril hviezdy

Slovenský producent a spevák Erik Novák alias Erycan predstavuje doteraz svoju najintímnejšiu skladbu Hviezdy. Táto novinka je zároveň ochutnávkou z jeho pripravovaného EP a vznikla v spolupráci so Steveom Noellom, ktorý k skladbe napísal text aj hudbu.

Počítanie hviezd v piesni je myslené ako najintímnejšia chvíľa medzi dvoma ľuďmi, ktorí ju prežívajú, chcú počítať hviezdy do milióna, len aby nezaspali, aby tá chvíľa trvala čo najdlhšie, hovorí sympatický spevák.

Skladba vznikla zámerne bez videoklipu, aby sa ľudia viac sústredili na hudbu samotnú, čím chce spevák spraviť experiment na poslucháčov a sám na seba, a tak chce dostať reálny feedback na svoju hudbu.

V poslednej dobe vnímam silný tlak na hudobníkov a umelcov, ktorých mnohí posudzujú len na základe toho, koľko pozretí majú vo svojich videoklipoch. Počet videní, ktoré sa dajú mimochodom aj zaplatiť, tak dáva ľudom, častokrát podprahovo, falošnú mienku o tom, či je tá pesnička dobrá alebo či sa im páči, alebo nie, zamýšľa sa Erycan.

Andrea Turčina, All About Music