Fejbs odhalila dve tváre

Fejbs posiela svojim fanúšikom novinku, kde nerapuje, ale spieva. Martina Fabová alias Fejbs predstavuje novinku Cudzinec, ktorá doslova vyvoláva zimomriavky. Tak po tanečnej skladbe, ktorú vydala pred mesiacom, prichádza s úplnou novinkou, ktorá vás nenechá chladným ani po umeleckej stránke, ani po tej vizuálnej.

Fejbs je už dlho považovaná na hudobnej scéne za jednu z najtalentovanejších ženských raperiek na Slovensku. Stačí, keď otvorí ústa a vieme, že je z Trnavy, no keď začne spievať, mnohým pripomína zvonivým hlasom Aliciu Keys. Skladba Cudzinec je presne taká, aká je v skutočnosti samotná interpretka, má dve hudobné tváre.

Do každej svojej pesničky dávam hlavne svoje pravdivé emócie. Či ide o rap alebo spev, nepozerám sa nato, či  je to dokonalé alebo či sú v tom nejaké hlasové odchylky. Snažím sa ku svojim songom pristupovať zodpovedne, pretože je to moja tvorba a mám rada svoje pocity vyjadrene hudbou. Cudzinec je skladba, ktorá ukazuje moje hudobné i osobné JA, ktoré mám a vizuálom som nechala nahliadnuť fanúšikom aj do svojho súkromia, keďže ide o videá z môjho súkromného archívu. Som osoba, ktorá sa stále hľadá a skúša všetko, čo jej prinesie život, nemám rada stereotyp, a aj preto moja tvorba je rôznorodá. Verím, že táto skladba osloví presne tých, ktorých má osloviť, veď koniec koncov, každý z nás má niekedy stav, kedy sa cíti ako keby sa ani nepoznal a začína sa odznova spoznávať. Nie je to zlé, však cudzinec objavuje nové veci a posúva sa, takže treba brať svoje pocity ako výzvu, nie ako niečo cudzie, čo spoznávať nechce, vyjadruje svoj postoj ku svojej emotívnej skladbe Fejbs.