Hana Zagorová odpočíva v Malage

Neuveriteľných 43 koncertov v Čechách, na Morave a na Slovensku stihla v prvej polovici tohto roka odohrať deväťnásobná Zlatá slávica Hana Zagorová, ktorá dodnes predala bezmála 11 miliónov platní a je tak najúspešnejšou českou speváčkou všetkých čias.

Tých koncertov by ale bolo oveľa viac, keby som nebola za Štefanom v Londýne a v San Franciscu na jeho báječných premiérach v tamojších operných domoch, hovorí speváčka a pokračuje: Koncertovanie a moje publikum mám strašne rada a patrí k môjmu životu. Na každý koncert sa vždy hrozne teším a je pre mňa jedinečný. Nech sa odohráva v sálach alebo na letných festivaloch. Tento rok to bolo na festivaloch Okoř a na Vysočina Feste v Jihlave. Mám rada ľudí, keď sa bavia a smejú a spievajú si so mnou pesničky, kvôli ktorým prišli.

Od roku 1976, teda rovných 42 rokov, spieva Hanka na každom svojom koncerte pieseň Maluj zase obrázky, ktorú pre ňu napísal skladateľ a textár Pavel Žák. Keby som ju neuviedla, publikum by mi to neodpustilo. Navyše mi nikdy neomrzela a stále ju veľmi rada spievam. Poslucháči túto pesničku prijali za svoju a hovoria jej odjakživa Hrníčky. Keď som ju tento rok v máji spievala na koncerte v Říčanoch, tak tesne po texte – proč mi někdy nekoupíš třeba polárku – sa zrazu pod javiskom, kde tancovali a spievali diváci, zdvihla ruka a podala mi nanukovú tortu. Predstavte si, to ešte nikdy nikoho za tie roky nenapadlo! Trochu som sa zarazila, ale musím uznať, že tá slečna mala výborný nápad. Len neviem, kde ju mala po celý koncert schovanú, pretože sa vôbec neroztiekla!

Začiatkom júla odletela Hanka za manželom Štefanom na zaslúženú dovolenku do španielskej Malagy, kde už po roky trávi rok čo rok prázdniny. Už teraz sa teším, ako si budem v Malage čítať moje milované severské detektívky, ochutnávať najrôznejšie dobroty, piť dobré víno, starať sa o Štefana, a dávať si zmrzlinu, ktorú máme počas sezóny vlastne zakázanú. To bude krása, teší sa speváčka.

Počas troch týždňov, ktoré v júni strávila s manželom v San Franciscu, si dvojica urobila výlet do Las Vegas na koncert Roda Stewarta. Mal skvelú kapelu, bol vo skvelej forme a spieval moje obľúbené piesne. Ľudia spievali s ním, nahrnuli sa pod javisko a nikto cez nich nevidel. Prvých 10 radov preto muselo vstať, ale myslím, že to vôbec nikomu nevadilo, pretože jeho vystúpenie malo nádhernú a doslova magickú atmosféru. Tých sedemdesiatpäť minút jednoducho stálo za to, spomína na hudobný zážitok Hanka.

Speváčka už teraz vie, že prvé vystúpenie po dovolenke ju čaká 24. augusta s Petrom Rezkom a s Boom! Bandom Jiřího Dvořáka na Letnej scéne pražského Vyšehradu. Nasledovať budú koncerty v Čechách a na Morave a októbrové turné po Slovensku. A tiež 2. decembra Vianočný galakoncert v bratislavskom Istropolise. Už teraz však speváčka premýšľa aj o programe svojho tradičného Vianočného koncertu v pražskej Lucerne, ktorý sa uskutoční 10. decembra.

A už teraz je moc zvedavá, ako poslucháči prijmú jej celkom nový album, ktorý Supraphon vydá už na konci septembra.