Silná a sebavedomá

Speváčka Celeste Buckingham sa vracia na Slovensko aj s novým singlom Feel. Z dievčaťa sa na Madeire stala sebavedomá žena, ktorej pravú tvár možno vidieť vo videoklipe režírovanom Michalom Nemtudom. Aktuálna novinka je predzvesťou pripravovaného albumu.

Je to prvá vec, ktorú som nahrala doma v izolácii, bola to pre nás nová skúsenosť. Ale zistili sme, že sa to dá aj takto a kultúra aspoň takto žije, povedala speváčka. Jej slová potvrdzuje aj samotný producent Matej Vávra: Bola to celkom výzva písať a nahrávať skladbu cez videohovory. Vtipné bolo, že sme začali nahrávať, keď ja som bol v Čechách a Celeste na Slovensku a zvyšok sme dokončovali, keď ja som bol na Slovensku a Celeste v Portugalsku.

Počas pobytu na Madeire si Celeste Buckingham na diaľku prevzala štvrtý raz Cenu SOZA pre najhranejšieho mladého autora. Životné skúsenosti i nový domov mali aj vplyv na samotnú tvorbu. Do Portugalska odišlo dievča, na Slovensko sa vracia sebavedomá žena s jasným postojom k životu: Stále sa pohybujem v pope, to ostáva rovnaké. Skladby teraz vychádzajú z iných emócií. Sú od ženy, ktorá si už v živote niečím prešla, je oveľa viac sebavedomá a ovláda lepšie spôsob, ako svoje emócie vyjadriť.

V klipe som chcela poukázať na môj nový domov, Madeiru. Je to krásne miesto a Michal našiel umelecký spôsob ako ju zobraziť. Bavilo ma behať bosonohá po ostrove, len tak si spievať na pláži a, verím, že aj z videoklipu je cítiť čistá emócia, ktorá je za pesničkou Feel, teší sa speváčka.

Fanúšikovia úspešnej speváčky a autorky si ju môžu takisto vychutnať prostredníctvom naplánovaných vystúpení do konca tohto roka. Už 2. decembra 2021 vystúpi spolu s kapelou King Shaolin v košickom kultúrnom centre Kasárne / Kulturparko deň neskôr v jej obľúbenom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.