Hex prinesú nádej a radosť

Fanúšikovia sa po dvoch rokoch dočkajú odkladaného turné. Fefe, Yxo, ŠarkanTybyke zahrajú po celom Slovensku najväčšie hity aj chuťovky, ktoré už dávno naživo nezazneli. To všetko v Piešťanoch (20. apríl), v Bratislave (21. apríl), v Malackách (22. apríl), v Trenčíne (23. apríl), v Martine (28. apríl) a v Prešove (29. apríl).

Veľa vecí sa zmenilo, my však chceme priniesť nádej a radosť, pretože veríme, že hudba môže ponúknuť trochu uzdravenia. Chceme podporiť kluby, v ktorých sme kedysi dávno začínali a dnes to majú naozaj ťažké. Ale aj mladé kapely, ktoré sú fantastické a idú si s nami zahrať. Back To The Clubs Tour je turné, ktorým sa chceme poďakovať za to, že stoja pri nás, odkazujú svojim fanúšikom Hexáci.

Počas vynútenej koncertnej pauzy kapele vyšli dve vinylové reedície prvých albumov Ježiš Kristus nosí krátke nohavice (tiež ako CD) a Abrakadabra (tiež ako CD), na skoré vinylové vydanie sú pripravené nahrávky Hex / 1994 (tiež ako CD), Ultrapop (tiež ako CD) a Supermarket (tiež ako CD). Skupina si so sebou na aktuálne turné berie mladé kapely, ktoré vybrali fanúšikovia hlasovaním.

Na turné s nami idú kapely, ktoré vybrali ľudia hlasovaním ešte v roku 2020. Sme radi, že všetky potvrdili hranie. V Piešťanoch si s nami zahrá Sematam, v Bratislave Parketový lev, v Malackých Ending, v Trenčíne Fuera Fondo, v Martine Virvar a v Prešove The Spants. Tešíme sa novú krv slovenskej pop music a tešíme sa aj z toho, že o samotnú súťaž bol veľký záujem a prihlásilo sa nám okolo 100 interpretov, prezradil Yxo.