Hlasovanie o Cenu Esprit je spustené

Nikola Bankov Band

Už ôsmy rok majú priaznivci jazzovej hudby možnosť svojim hlasom rozhodnúť, kto získa Cenu verejnosti ankety Esprit za najlepší slovenský jazzový album roka. Až dvadsaťdva nominovaných albumov prináša jedinečný hudobný zážitok, kde si určite nájde to svoje každý priaznivec dnes už rozmanitého žánru jazzovej hudby.

Od 3. septembra je na internete spustené hlasovanie pre fanúšikov jazzu, ktorí podľa hudobných ukážok nominovaných nahrávok vyberú album ocenený Cenou verejnosti Esprit. Hlasovanie potrvá do polnoci 17. septembra 2020. Hlasovať je možné za ľubovoľný počet nahrávok.

Hlavné ocenenie, Cenu odbornej poroty Esprit, vyberie medzinárodná porota zložená z popredných hudobných žurnalistov, kritikov a promotérov v oblasti jazzu. Záštitu nad ôsmym ročníkom ankety Esprit a čestné členstvo v porote prevzal kontrabasista a skladateľ Petros Klampanis. Rodák z gréckeho Zakynthosu pôsobiaci na newyorskej jazzovej scéne sa teší vysokému uznaniu nielen na americkej, ale aj na globálnej jazzovej scéne.

Slávnostný večer s vyhlásením výsledkov a odovzdaním ocenení Esprit sa uskutoční 30. septembra 2020 v bratislavskom Divadle Aréna. Vystúpia na ňom tri z nominovaných zoskupení:

  • Nikola Bankov Band
  • Five Gentlemen & Miloš Stančík
  • Ľuboš Šrámek & his Nanosymphony

Podujatím bude sprevádzať moderátor Peter Šarkan Novák. Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v Rádiu Devín.