Tisíc životov Jeana-Paula Belmonda

Viac než len autobiografia. Rozprávanie o výnimočnom a šťastnom živote. Herec a dablér Jiří Krampol prevzal dabing Jeana-Paula Belmonda po emigrácii Jana Třísku na konci 70. rokov.

Svoj hlas potom s legendou francúzskej novej vlny spojil na dlhšie než štvrťstoročie a pre československého televízneho diváka sa stal jeho neodmysliteľnou súčasťou. Belmonda daboval v 28 filmoch vrátane filmov ako Zviera, Muž z Ria alebo Super finta. Teraz má tak český poslucháč jedinečnú príležitosť počuť spomienky Jeana-Paula Belmonda „jeho vlastným hlasom“.

V tejto osobitej spomienkovej knihe
Jean-Paul Belmondo rozpráva o svojom šťastnom detstve, o úpornom boji, ktorý viedol za svoj sen stať sa hercom. O svojich životných vášniach – boxe, rýchlych autách, pojašenosti a kaskadérskych kúskoch. O svojich životných partnerkách a láskach, o milovanej rodine, o spolupráci s velikánmi filmu.

Život sa mu zdal jednoduchý a žiarivý aj napriek všetkým drámam a krutým stratám. Najdôležitejšie pre neho bolo baviť sa a hrať sa. Bol presvedčený, že komediant má veľké privilégium: právo zachovať si mladosť. Zostať dieťaťom a vytvárať ilúziu, užívať si daný moment…

Výnimočná, viac než deväťhodinová životopisná audiokniha Mých tisíc životů vychádza vo vydavateľstve Práh.