Horkýže Slíže sa na turné povezú troma kamiónmi

Tri kamióny a veľkoplošné obrazovky si na turné chystá obľúbená kapela Horkýže Slíže. Chce tak veľkolepo predstaviť nový album Pustite Karola, podľa ktorého nazvala aj svoju šnúru. Žiada o prepustenie kamaráta Karola, ktorý vraj skutočne existuje a je zavretý v psychiatrickej klinike.

Karol existuje, je to náš kamarát, je zavretý na psychiatrickom oddelení od roku 2003. Ale na koncert by ho mali pustiť, on naozaj trpí psychotickou poruchou, stále o sebe tvrdí, že je Adam Šangala, hovorí Juraj Štefánik.

Jedna z našich najlepších koncertných kapiel vydala 11-ty radový album a fanúšikom ho predstaví na turné. Slíže zahrajú najväčšie šupy aj skladby, ktoré nikdy naživo nehrali.

Na Slovensku sme nemali poriadne turné už dva roky, Trošku sme to zanedbali, ak nerátame letné festivaly, a tak teraz to našim fanúšikom vynahradíme. Sú kapely, ktoré hrajú s veľkým zapálením a je to na nich vidieť. Či je to mladá alebo staršia kapela, dôležité je, aby mala iskru a energiu, ktorá ide z ich koncertov. A potom to tej kapele veríš. My sa snažíme, aby náš koncert bol zakaždým dobrý a energický, baví to nás a baví to potom aj našich fanúšikov. A vtedy je to perfektné, keď funguje tá chémia medzi ľuďmi a kapelou, hovorí Kuko.

Nitrianska kapela je na hudobnej scéne už štvrťstoročie a jej hity už zľudoveli. Odohrali vyše 2000 koncertov a na youtube majú vyše 100 miliónov videní. V českej ankete Zlatý Slávik ich ocenili ako druhú najobľúbenejšiu slovenskú kapelu.

Kapela je ako rodina, ako manželstvo. Sú dobré chvíľky a sú zlé chvíľky. A keď sú ľudia rozumní a vedia sa medzi sebou dohodnúť, tak to bude vždy fungovať. Keď sú ľudia hlúpi, tak sa rozpadnú… Je to vždy o kompromisoch, keď sa niekomu niečo nepáči, vždy si to vysvetlíme, či hádkou alebo dobrým slovom. Vždy sme sa dokázali zhodnúť a preto sme spolu vydržali tak dlho, uzatvára Mario Sabo.

Pustite Karola – Horkýže Slíže Tour 2018
09.03.2018 Bratislava, Hant Aréna
10.03.2018 Nitra, PKO
16.03.2018 Trenčín, Piano Club
17.03.2018 Žilina, Event House
23.03.2018 Brezno, Aréna Brezno
24.03.2018 Košice, Multi Hala