Hudobné prekvapenie z Veľkého Krtíša

Kapelu Into The Zoid založila štvorica muzikantov z Veľkého Krtíša. Po troch rokoch svojej existencie vyšiel skupine debutový album Soundclown. So svojou prvotinou tvorenou ôsmymi energeticky výdatne nabitými skladbami s nekomplikovanými gitarovými riffmi, v ktorých sa poslucháč neutopí a skvelými vokálmi, sú jej otcovia veľmi spokojní.

Snažili sme sa zo všetkých síl spraviť niečo super a podarilo sa. Album má medzi našimi fanúšikmi veľmi pozitívny ohlas, teší sa gitarista kapely Roman Messerschmidt.

Into The Zoid okrem neho tvoria skúsení muzikanti pôsobiaci aj v iných kapelách – spevák Jaroslav Šajgalík (Midnight Scream), basák Martin Kliment (ex – Law To Decide) a bubeník Dano Strenátka (ex – Humana, ex – SHED, ex – SO-DA). Album vznikal vo Veľkom Krtíši aj Banskej Bystrici.

Muzikantom inšpirovaným veľkými menami ako Deep Purple, Alice In Chains, Extreme, alebo Slash pomáhal v štúdiu s nahrávaním Renáto Sanda, bubeník ich spriatelenej kapely Midnight Scream.

Renato nám v štúdiu nazvučoval bicie a všetko obsluhoval, kým ich náš bubeník nahrával. Ďalším človekom, ktorý nám veľmi pomohol bol Ďury Basák Vysoký z Banskej Bystrice, ktorý nám po nahratí albumu všetko mastroval vo svojom štúdiu DVB Production. Ďury pesničky aj produkoval a dal nám pár cenných rád, vraví Roman.

Po albume bude nasledovať aj klip. Klip je už v štádiu príprav, premiéru bude mať v lete. Natočíme ho s našim kamarátom, šikovným režisérom a kameramanom Jozefom Filkusom, hovorí Roman.

Keďže minulý rok boli chalani z Into The Zoid vyťažení prácou na albume, koncertov bolo menej. Pár ich odohrali pre skejťákov na celoslovenskom skejtovom pohári vo Zvolene a Žiline. Roman prezrádza aj plány na rok 2018. Tento rok už bude na koncerty určite bohatší. ale samozrejme popri nich už teraz pripravujeme materiál na nový album. Hotové máme prvé tri skladby, bude sa na čo tešiť.