Jaga Jazzist z Nórska zavítajú opäť na Slovensko

Na Slovensko sa po 4 rokoch vracajú fantastickí Nóri Jaga Jazzist. Naposledy tento unikátny orchester beznádejne vypredal Ateliér Babylon a očakáva sa, že tento raz naň bude opäť nával. Ansámbel deviatich muzikantov sa nedá hudobne ohraničiť. V rámci jedného koncertu zahrá jazz, post-rock, ale aj folklór, či elektronickú muziku. Ich vstúpenie je vždy nezabudnuteľným zážitkom. Aktuálne sa predstavia 29. apríla v bratislavskom Majestic Music Club.

Slovenské publikum vie vytvoriť naozaj úžasnú atmosféru. Váš temperament, s akým reagujete na naše skladby, je skvelý. Do Bratislavy sa vraciame po 4 rokoch a tešíme sa, ako si to opäť spolu s vami užijeme, odkazuje hlavný skladateľ orchestra Lars Horntveth.

Jaga Jazzist majú v súčasnosti 9 členov a sú považovaní za jeden z najvzácnejších hudobných produktov nórskeho muzikantského raja. Ponúkajú naozaj ojedinelý fond hudobnej kvality, ktorá sa žánrovo nedá ohraničiť a limity ich možností presahujú akúkoľvek formu kategorizácie.

Nesmierne sa tešíme, že sa nám podarilo s týmto výnimočným hudobný telesom dohodnúť. Je to dokonale zosynchronizovaný orchester, ktorý produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne a nepredvídateľne vyviera do erupcie nekonvenčnosti a svojím mohutným nadžánrovým presahom dotvára svojmu dielu punc originality. Osobne sa neviem dočkať, čím nás zas tento raz prekvapia, dodáva Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá tento koncert prináša.