James Blunt je späť

James Blunt vydá 24. marca album s názvom The Afterlove, nahrávku následne predstaví na rovnomennom turné, s ktorým v októbri zavíta aj do susednej Viedne. Slovensko, ani Česko itinerár jeho tohtoročných ciest nezahrňuje.

James Blunt sa preslávil v roku 2004, keď vydal debut Back To Bedlam. Album s hitom You’re Beautiful je v Anglicku komerčne najúspešnejším albumom nultých rokov a šestnástym najpredávanejším titulom v britskej histórii. Celosvetovo si nahrávku kúpilo 11 miliónov poslucháčov. Niekdajší dôstojník britskej armády, ktorý v deväťdesiatych rokoch slúžil v Kosove, za album získal hneď niekoľko cien vrátane dvoch Brit Awards a bol päťkrát nominovaný na Grammy.

S ďalšími albumami sa mu už tak nedarilo, až v roku 2013 zreštartoval hudobnú kariéru s Moon Landing. Spevákovi prospel návrat k prostému pesníčkárstvu a menej vyumelkovaným piesňam. S Moon Landing strávil Blunt 33 týždňov v britskej Top 40 s najvyšším umiestnením na čísle 2, vrcholy hitparád okupoval v Rakúsku a Švajčiarsku. Single Postcards, Heart To Heart a predovšetkým Bonfire Heart si skvelo viedli aj na Slovensku.

Novinku The Afterlove pripravil s tímom skúsených spolupracovníkov, medzi ktorými sú aj Ed Sheeran alebo spevák Ryan Tedder z OneRepublic. Na jeseň vyráža James Blunt s novými pesničkami na koncertné turné po Európe. Najbližšie Slovensku bude 31. októbra vo Viedni.