Karin Ann remixla svetová ikona

Slovenská speváčka Karin Ann spojila sily s rešpektovanou britskou umelkyňou Imogen Heap v remixe svojho aktuálneho singla false gold z debutového albumu through the telescope, ktorý vyjde 10. mája.

Legendárna britská umelkyňa Imogen Heap je známa svojím inovátorským prístupom a kreatívnym využívaním najnovších technológií v hudobnej tvorbe. Výnimkou nie je ani remix false gold v jej spolupráci so slovenskou speváčkou Karin Ann. Skladba je o to výnimočnejšia, že je prvou nahrávkou, v ktorej Imogen Heap použila novú technológiu – počas produkcie remixu vygenerovala svoje signifikantné vokály pomocou umelej inteligencie s využitím platformy, ktorú vyvinula osobne in-house so svojím tímom. Remix false gold je vďaka tomu prvou skladbou z dielne Imogen Heap, v ktorej môžeme v premiére počuť hlas jej AI avatara – ai.mogen.

Pri remixoch som opatrná, pretože je pre mňa dôležité, aby moje skladby ostali po umeleckej stránke kompaktné a bez zásahov. Ale kolaborácia s Imogen Heap pri remixe false gold bola absolútne úžasná. Bol to veľmi jednoduchý proces, pretože do toho, čo vytvorila, som sa okamžite zamilovala. Jej štýl produkcie dal skladbe úplne nový vibe, ktorý prekonal všetko, čo si viem predstaviť. Je to neskutočný pocit, že niekto, ku komu som dlho vzhliadala, sa teraz podieľa na mojej hudbe, a ešte k tomu takým významným spôsobom. Remix od Imogen dokonale zapadá do môjho hudobného štýlu a k môjmu albumu a som neskutočne vďačná za mágiu, ktorú sme spoločne vytvorili, hovorí na margo výnimočnej spolupráce Karin Ann.

Neustále pracujem na množstve projektov a songov, ktoré sú dlhodobé – dá sa povedať, že je to v podstate vždy o tej ceste, o samotnom procese. Takže bolo hlboko uspokojujúce a oslobodzujúce, pracovať pre zmenu na hudbe niekoho iného a mať ju vydanú v krátkom čase po dokončení. Tento remix vnímam ako príležitosť pustiť kontrolu a užiť si zábavu pri tvorivom procese, Doplnila Imogen Heap.

Dlhoočakávaný debutový album slovenskej umelkyne Karin Ann, through the telescope, oficiálne vyjde v piatok 10. mája 2024. Nahrávka prinesie 14 skladieb odkrývajúcich komplexné témy lásky, identity a duševného zdravia v pestrej fúzii rôznych hudobných štýlov, inšpirujúc sa v americkom folku, cez klasický rock až po vplyv elektroniky a gothic disca. Album sa nahrával prevažne v USA a čiastočne v Európe, a Karin Ann si k jeho tvorbe si prizvala po hudobnej, produkčnej i zvukovej stránke veľkú plejádu zahraničných hostí. Výslednú podobu albumu formovali po boku Karin Ann americkí hudobníci a producenti Benjamin Lazar Davis a Will Graefe.

Album through the telescope púta už niekoľko mesiacov pre vydaním pozornosť v USA. Karin odohrala v úvode tohto roka niekoľko vystúpení v rámci prestížneho newyorského Fashion Weeku a v marci ju vo svojom oficiálnom programe privítal rešpektovaný showcase festival SXSW (South by Southwest) v texaskom Austine. Len pred pár dňami ju predstavil vo veľkom rozhovore na svojej titulnej strane jeden z najvýznamnejších hudobných magazínov sveta NME. Vzápätí ju verejne podporila redakcia jedného z najprestížnejších hudobných ocenení Grammy Awards v rámci svojho programu na podporu mladých talentov Global Spin.

Soul For Show