Kate Bush sa hlási o slovo

Speváčka vydá v novembri album Before The Dawn. Ide o živý záznam z londýnskeho Hammersmith Apollo, kde Kate Bush v roku 2014 odohrala dvadsaťdva vypredaných koncertov. Umelkyňa patrí k najpozoruhodnejším ženám v hudobnej histórii.

V roku 1978, keď mala devätnásť rokov, okupovala štyri týždne vrchol singlovej hitparády v Anglicku s debutovým singlom Wuthering Heights. Nikdy predtým sa na prvej priečke neumiestnila speváčka, ktorá by si pieseň napísala sama. O dva roky neskôr bola úspešná s platňou Never For Ever a hneď trinásťkrát bola nominovaná na výročné ceny Brit Awards, sošku získala v roku 1987. Trikrát sa ocitla na zozname nominovaných na Grammy a získala prestížnu Ivor Novello Award určenú autorom.

Talentovanú speváčku objavil rodinný priateľ David Gilmour z Pink Floyd. Okúzlený jej amatérskymi demosnímkami, si prenajal štúdio a nahral s vtedy šestnásťročnou Kate tri pesníčky, čím jej pomohol k vydavateľskej zmluve s EMI. Kate Bush neskôr spolupracovala s ďalšími významnými osobnosťami, asi najznámejší je jej duet Dont Give Up s Petrom Gabrielom.

V marci 2014 oznámila Kate Bush úmysel odohrať v Londýne pätnásť koncertov, malo ísť o jej prvé vystúpenie od roku 1979. Webové stránky speváčky, kde sa informácia objavila, skolabovali pod náporom záujemcov a séria bola behom 15 minút beznádejne vypredaná. Speváčka potom pridala ešte 7 koncertov.

Záznam jedinečných vystúpení vyjde 25. novembra 2016 vo formáte 3CD a 4LP, k dispozícii bude Before The Dawn aj digitálne. Nahrávku si produkovala sama a dodatočne sa na nej nič neprehrávalo.

CD 1:
Lily
Hounds of Love
Joanni
Top of the City
Never Be Mine
Running Up That Hill
King of the Mountain

CD 2:
Astronomer’s Call (Spoken monologue)
And Dream of Sheep
Under Ice
Waking the Witch
Watching Them Without Her (dialogue)
Watching You Without Me
Little Light
Jig Of Life
Hello Earth
The Morning Fog

CD 3:
Prelude
Prologue
An Architect’s Dream
The Painter’s Link
Sunset
Aerial Tal
Somewhere In Between
Tawny Moon
Nocturn
Aerial
Among Angels
Cloudbusting

Vydavateľstvo: Warner Music, 2016
Digitálny predaj: supraphonline.cz