Katka Knechtová verí

Speváčka Katarína Knechtová predstavila novinku Verím, v ktorej zhrnula svoje pocity a sklamania za posledné mesiace. Speváčka však stále verí v dobro, ktoré je v každom z nás, stačí sa na neho sústrediť. Speváčka si hudbu k novinke napísala sama, text má na konte Vlado Krausz. Spoluproducentom skladby je Vlado Randy Gnepa.

Vzhľadom na to, čo všetko sa za posledné mesiace dialo a deje – vojna, situácia vo svete, politická situácia u nás, tak som mala pocit neskutočnej frustrácie a sklamania. Mojou jedinou terapiou v snahe nezblázniť sa, bola hudba a sny. Premýšľala som o tom ako o koncepte. Koncept ako vidieť v ľuďoch to dobré. Pretože to dobro je v každom človeku a každý deň, keď sa na to začne sústreďovať, tak ho pocíti a nájde. Všetci sme unavení, vyčerpaní, ubolení a máme strach. Ale odkazom piesne je, kým dýchame, musíme veriť. Veriť v dobro a mať sny, vysvetľuje Katarína Knechtová.

Pieseň bola pôvodne balada, ktorú plánujem zverejniť pre fanúšikov na jeseň v akustickej verzii spev a klavír. Takže mám v zálohe taký plán B. Ale potom som o nej začala premýšľať ešte inak. Mám skúsenosť, že balady sú úžasné tanečné veci, takže nakoniec vypálila práve takto, prezradila speváčka.