Legendárny Jiří Korn jubiluje

Zdroj foto: Supraphon

Česká hudobná legenda Jiří Korn oslávil 70. narodeniny17. mája, narodeninovú oslavu však chystá tento jedinečný spevák, tanečník a herec až na jeseň tohto roka, kedy vyjde album jeho najväčších hitov. Okrem toho 25. septembra vystúpi prvýkrát v pražskej O2 Aréne. Predstaví sa v špeciálnej koncertnej šou v réžii bratov Cabanovcov s názvom 70x dík, ktorú chystá v spolupráci so Ságl Production.

Jiří Korn patrí už celé dekády medzi českú hudobnú špičku. Svojím moderným prístupom k hudbe, tancu i móde vždy dokázal prekvapiť a zaujať. Právom ho tak možno označiť jednoznačným výrazom entertainer.

Pred pár dňami potešil svojich priaznivcov novým digitálnym tanečným maxi-singlom Té, co snídá 2019, kde poslucháči môžu nájsť hneď štyri verzie známej piesne autorského tímu Wolfgang Opratko, Johann Seidl s textom Zdeňka Borovce v remixe Zdeňka Krejčířa a.k.a. NEO. Nejedná sa ale o obyčajný remix. Jiří Korn a Neo (HedKandi, Subliminal, Ministry Of Sound) sa po rokoch opäť zišli v štúdiu, aby nahrali väčšinu partov od základov znova, a môžeme sa tak tešiť na aktuálny zvuk a brilantný spevácky prejav Jiřího Korna. Singel je predzvesťou vydania Best Of The Best albumu, ktorý vydá vydavateľstvo Supraphon v polovici septembra.

Jiří Korn získal dve ceny Thálie, v roku 2006 sa stal osobnosťou roka a ocenenia pozbieral tiež v zahraničí. Na festivale Grand Prix v Paríži vyhral prvé miesto s piesňou Robinson. V Írsku v súťaži Cavan Internationale Song Contest obdržal za anglickú verziu piesne Žal se odkládá cenu za najlepšiu pieseň a interpreta a cenu poroty a divákov. Aktuálne vystupuje s úspešným projektom 4TET. Vo svojej diskografii má až 21 sólových radových i výberových albumov. S formáciou 4TET vydal doposiaľ štyri albumy.