Knechtová má americký klip a odštartovala turné

Zdroj foto: Archív Katky Knechtovej

Katka Knechtová očarila New York. Odcestovala tam na koncert pre krajanov a na istý čas sa stala hviezdou Manhattanu. Nadrogovaná láskou sa tam rozhodla nakrútiť aj videoklip k svojmu najnovšiemu singlu. Hlavnou postavou v klipe je sama Katka a mesto. Singel a klip predznamenali album Premeny. Ide o výber Katkiných najobľúbenejších songov v nových aranžmánoch. Speváčka zároveň včera odštartovala turné.

Keďže som dostala pozvanie koncertovať v New Yorku, využila som túto príležitosť k nakrúteniu videa k piesni FEA. Je to nesmierne fotogenické mesto, zaujímavý a najmä iný priestor, ktorý sa k zvuku a k atmosfére môjho nového singlu hodí. Som veľmi vďačná za túto skúsenosť, som šťastná, že som Slovákom žijúcim v Amerike mohla prostredníctvom mojej hudby priniesť trošku domova,“ vraví Katka Knechtová.

Toto nikdy nespiace americké mesto sa talentovanej hudobníčke síce zapáčilo, no nie natoľko, ako Katka mestu Rada sa tam ešte niekedy pôjde pozrieť, ale rodná krajina je pre ňu dôležitejšia.

Som rada, že som to všetko mohla vidieť, ale žiť by som tam nechcela. Pri nakrúcaní klipu vzniklo zopár zaujímavých momentov. New Yorčania boli veľmi milí, stále ma na ulici oslovovali, pýtali sa odkiaľ sme a tešili sa s nami. Našli sa aj takí, ktorí so mnou tancovali na ulici. Na Manhattane som bola za hviezdu, bola to sranda,“ smeje sa Katarína Knechtová.

Pred pár dňami vyšiel album Premeny a Katka práve včera odohrala v Bratislave prvý koncert rovnomenného turné. S koncertmi ešte navštívi Prešov (05.11.), Martin (07.11), Poprad (08.11.) a Trenčín (09.11.). Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.