Legenda na Slovensku

Zakladajúci členovia legendárnej skupiny Nerez, Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál, spolu s multiinštrumentalistom Robertom Fischmannom, prichádzajú koncertovať na Slovensko.

Jesenné turné po Slovensku je našou tradičnou akciou. Ideme sa pozrieť na krásnu slovenskú jesennú prírodu a na pekné slovenské dievčatá. Na Slovensko jazdíme už viac ako 40 rokov. V roku 1983 nás veľmi príjemne prekvapila skutočnosť, že aj keď sme nevydali žiadny album, naši slovenskí priaznivci poznali všetky piesne od Nerez! Koncerty v Bratislave na Mladej garde alebo v Košiciach boli vždy vypredané a mali úžasnú atmosféru. Diváci spievali s nami a rytmicky dopĺňali naše piesne tlieskaním a dupaním. Toto v Čechách nezažijete! Od tej doby jazdíme na slovenské výlety každý rok a v poslednom období pribúdajú aj kvalitné letné hudobné festivaly. Pre tohtoročné turné sme pripravili nový program, v ktorom bude niekoľko horúcich noviniek a najväčšie hity od Nerez i Neřež. Pomaly už dávame dokopy materiál pre nový album a chceme si prehrať piesne pred náročným slovenským publikom, hovorí Zdeněk Vřešťál.

Turné začína 24. októbra v prešovskom klube Stromoradie, pokračuje 25. októbra v Košiciach na Márayho scéne divadla Thália a 26. októbra sa presunie do Domu kultúry Lúky na bratislavskom sídlisku Petržalka.