Len sa smej

Po vydaní vinylovej kompilácie hitov To najlepšie z nás, prichádza skupina Peter Bič Project prichádza s novinkou Len sa smej a tiež ohlasuje, že fanúšikovia si ju budú môcť vypočuť na pripravovanom jesennom turné.

Je to pieseň, ktorá sa mi prisnila, keď som bol v Chorvátsku na dovolenke a ráno som sa zobudil s touto pesničkou v hlave. Hneď som si ju teda zaznamenal, čo bol vtedy tiež malý zázrak. Sú piesne, ktoré prídu a ktoré sa ti snívajú a toto je jedna z nich, doslova som si ju vysnil. Text sme potom spoločne dotiahli s Vladom Krauszom. Mal som a stále mám pocit, že sa pieseň  práve hodí do tohto stavu v akom všetci žijeme fungujeme. Mám pocit, že ten smiech nám tu chýba a myslím si, že sa treba usmievať, pretože už tej zloby je tu až až, hovorí o vzniku skladby Peter Bič.

Cieľom bolo vytvoriť pestrý videoklip, ktorý sa dobre dopĺňa s hudbou a posilňuje jej význam. Pri výbere ľudí a lokácií som sa snažil o rozmanitosť a dynamiku, od štúdio ateliéru s ľuďmi ukazujúcimi ich talenty, školskú telocvičňu so žiakmi, až po industriálny priestor, ktorý evokuje atmosféru hip-hopu. Bola to moja prvá spolupráca so skupinou Peter Bič Project a musím zhodnotiť, že veľmi príjemná aj napriek náročnému dvojdňovému natáčaniu, ktorému predchádzalo mnoho dní príprav. Hudobníci boli otvorení rôznym nápadom a pri procese tvorby klipu boli veľmi kreatívni, nešetrí nadšením zo spolupráce režisér videoklipu Peter Rončík. Som rád, že som ho stretol. Natáčali sme  v Prešove v rôznych lokáciách a musím povedať, že tomu dal tú správnu atmosféru. Bola to sranda, veľmi sme si to užili. S Petrom sa dobre pracovalo a bolo tam kopec ľudí, ktorí účinkujú spolu s nami, takže sme si aj zaspievali, zabávali sa a hlavne, aj deti si to užívali s nami a my s nimi, dopĺňa Peter Bič.

Úspešná slovenská skupina sa momentálne okrem príprav a nahrávania nových piesní venuje programu na jesenné turné, ktoré odštartuje 6. novembra v Spišskej Novej Vsi.

06.11. Spišská Nová Ves
07.11. Vranov nad Topľou
13.11. Žiar nad Hronom
20.11. Nitra
21.11. Trnava
21.11. Trenčín
27.11. Levice