Leto – Volga – IneKafe

IneKafe má sviežu letnú novinku Leto. Finálna podoba piesne bola zmastrovaná v New Yorku a skladba bude súčasťou nadchádzajúcich letných koncertov.

Amerika je mekka hudby a dnešná doba a technológie ponúkajú veľa možností, ako spolupracovať v oblastiach, o ktorých sa nám pred časom mohlo akurát tak snívať. Čím sme starší, tým kladieme väčší dôraz na zvuk a aranžmány našich songov, tak sme oslovili masteringové štúdia v USA v New Yorku a chalani sa skvelo pohrali s konečnou podobou skladby, konštatuje líder kapely Vratko Rohoň.

Keďže som zberateľ starých áut viem, že k letu patria veterány. Každý svojho veterána v zime starostlivo chráni v garáži a príchodom prvých teplých dní ho vyťahuje von, čo máme možnosť na jar vídavať aj na cestách. Keď sme začínali v roku 1995, nebola taká ponuka áut ako teraz. Buď boli veľké, ale pre nás vtedy drahé, alebo lacné, ale malé. A kapela potrebuje väčšie auto, kvôli aparatúre a aj počtu ľudí. Volga bol taký kompromis, vysvetľuje Vratko Rohoň, ako sa vo videoklipe objavila veteránska Volga a dodáva: Volga bola moje prvé normálne auto. Jazdil som na nej ešte na strednej škole, hneď ako som dostal vodičák.