Marek Ztracený hrá v novom klipe na gitare takmer nahý

Marek Ztracený má mimoriadne vydarený rok 2018. V júni vydal nový album Vlastní svět, ktorý s nadšením prijali ako fanúšikovia, tak i hudobní publicisti. Pilotný singel Minulost niekoľko týždňov viedol rebríček najhranejších domácich nahrávok v českých rádiách, a na jeseň dokonca spevák dvakrát vypredal pražský klub Roxy a brnenské Sono so skvelými koncertnými krstami.

Okrem toho netreba zabudnúť na letnú festivalovú sezónu, počas ktorej často v úlohe headlinera zahral naživo nielen svoje najväčšie hity, ale predstavil i pesničky z nového albumu. V neposlednej rade treba spomenúť i Markovu účasť na projekte Za 100 let, kde sa 13 súčasných českých hudobných osobností prihlásilo nahrávkou a úspešným klipom k 100. výročiu vzniku republiky. Spevák a autor zároveň prispel vydarenými a úspešnými piesňami na albumy takých legiend, ako sú Hana Zagorová, či Karel Gott.

Aktuálne Marek Ztracený predstavuje nový singel a videoklip s názvom To se mi líbí. Herečka Nikol Štíbrová sa v klipe prejavila ako vášnivá fanúšička, ktorá svoj idol neváhala vyzliecť a pripútať k posteli.

Námet klipu ma zaujal okamžite. Trochu ma desili nápady režiséra a kameramana Matěja Říhu, že mám byť pripútaný k posteli alebo niekde hrať na gitare de facto nahý, ale zdal sa mi skvelý ten kontrast textu s obrazom. Bolo veľké šťastie, že na nakrúcanie kývla moja kamarátka Nikol Štíbrová. Poznáme sa už dlho, takže nakrúcanie tým pádom bola veľká zábava. Väčšia zábava to bola myslím chvíľami pre ňu, pretože som pred ňou tancoval a spieval polonahý a obalený v potravinovej fólii. Ona pri tom pila víno a kráľovsky sa bavila. Ja som si zase užil, keď mi musela spievať Ztrácíš na gauči a trochu si zo seba robiť blázna. Chcel by som sa jej poďakovať, pretože hlavne vďaka nej je klip taký, aký je. Je to najvtipnejšia a najzábavnejšia herečka, akú poznám, a navyše je fajn človek. Klip ma baví a teším sa, čo naň povedia fanúšikovia, opisuje realizáciu a vznik videoklipu Marek Ztracený.

Poslednou tohtoročnou veľkou udalosťou pre speváka bude vydanie DVD 10 let od Ztrácíš – Forum Karlín. Ide o záznam výročného koncertu z 27. novembra 2017 vo vypredanej hale Forum Karlín, kde spevák oslavoval 10 úspešných rokov na hudobnej scéne. Na DVD záznamu nechýbajú najväčšie hity od Ztrácíš až po aktuálny To se mi líbí, ale i hviezdni hostia Karel Gott a Marta Jandová. DVD vychádza 30. novembra 2018.