Marek Ztracený nahral pieseň k filmu

Český režisér F. A. Brabec natočil v lete tohto roka film Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť, ktorého scenár vznikol podľa knižnej predlohy Filipa Rožka. Film o výnimočnej láske psa k človeku mala mať premiéru v kinách začiatkom decembra. Tá sa síce presunula na jar budúceho roku, avšak Marek Ztracený už predstavil titulnú filmovú pieseň Vítr do plachet.

Keď sa objavila táto ponuka, najprv som nevedel, o čo ide. Potom som si ale vypočul audioknihu, a to ma presvedčilo. Chvíľu som sa smial, chvíľu som bol dojatý, ten príbeh so mnou hýbal, vedel som, že toto sa bude skladať samo, vysvetlil hudobník, ktorému vraj zloženie pesničky trvalo dvanásť minút. Bolo to dosť rýchle, pretože som sa v tom našiel. Sám som mal v detstve juhoslovanského šarplaninca, obrovského psa, s ktorým sa dalo rozprávať ako s človekom. Medlina bola úžasná, všetkých milovala, bola ako člen rodiny. Teraz túži po psovi môj syn, takže staviame dom so záhradou a už sa rozhliadame, dodal Marek Ztracený.

Snímka Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť, vznikla podľa rovnomennej knižnej predlohy, ktorá sa s viac ako 120 000 predanými výtlačkami v priebehu jedného roka stala najpredávanejšou knihou v Českej republike a získala i ocenenie čitateľov Magnesia Litera. Autor knihy Filip Rožek v roku 2016 spoluzaložil organizáciu Se psem mě baví svět, ktorá pomáha týraným a opusteným psom a celý zisk z predaja knižky venoval tejto organizácii. Ja som sa v tom príbehu jednoznačne našiel. Mám 35 rokov a veľmi ma to bavilo, nie je to detský príbeh, je to skvelo opísaný život a životné situácie, dodal autor ústrednej piesne k filmu.

V očakávanom filme sa objavia Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo či Jana Plodková. Premiéra filmu v kinách je naplánovaná na jar 2021. Distribútorom na Slovensku je distribučná spoločnosť Continental Film.