Marpo & TroubleGang vydali album Dva

Marpo & TroubleGang vydali druhý album so symbolickým názvom Dva. Z albumu už vyšli single Nejlepší, Generace velkejch snů, Víkend. Posledný zo spomínaných je podľa slov kapely ich zatiaľ najväčšia rádiovka, ktorá je mejdan od začiatku do konca.

Kapela TroubleGang bola pred pár rokmi zjavením z čistého neba. Partia outsiderov, ktorá vlani vypredala pražskú O2 arénu, teraz patrí k headlinerom hudobných festivalov. Očakávaný album je vďaka unikátnemu hudobnému prístupu ďalším krokom vpred. Tvrdé rockové gitary, nekompromisné elektronické beaty a už tradične veľmi otvorené texty, majú ambície rezonovať naprieč celou hudobnou scénou.

Produkciu albumu DVA má opäť na svedomí Marcus Tran a tiež Clint Murphy, ktorý pracoval napríklad so speváčkou Fergie z Black Eyed Peas. Autorskými nápadmi prispeli aj rapper IronKap, Jan Wohnout, Richard Scheufler junior alebo speváčka Lenny. Bicie sa natáčali v anglickom Modern World Studios v Tetbury, ďalšie nahrávanie prebiehalo v štúdiu Modern Babylon v Tepliciach.

Nahrávanie spoločného albumu je vždy trochu boj. Pri prvom albume sme dopisovali texty za pochodu, nečakali sme nič a tlaky neboli takmer žiadne, opisuje kapela. O štyri roky neskôr však nastala iná situácia. Od frustrovanej a rozloženej kapely sa očakávalo, že vytvorí zásadnú nahrávku, ktorá potvrdí ich pozíciu, ukáže žánrový presah a potvrdí, že TroubleGang už nie je len zoskupenie rapperov, ale kompaktná kapela. Z prvého singla sme však neboli úplne nadšení a trochu sme tápali. Po nahrávaní sme sme leteli z Anglicka a každý z nás si hovoril – je to ono? Prečo necítime rovnakú eufóriu, ako predtým?, pokračuje kapela.

Marpo k tomu dodáva: Vtipné je, že platňa mala byť odovzdaná za mesiac a pol a my sme nemali ani notu. Zavreli sme sa do štúdia a zažili asi najintenzívnejší mesiac a pol v živote tejto kapely. Neskutočne nás to nakoplo. Urobili sme platňu, aká na európskom trhu ešte nebola. Dovolím si to hrdo povedať a som neskutočne pyšný na všetkých, ktorí na nej pracovali.