Matej Koreň poskladal Kocku pána Rubika

Autor foto: Katarína Acél

Pred pár mesiacmi si Matej Koreň k tridsiatym narodeninám daroval singel a videoklip s interesantným názvom Pod obraz boží. Dnes predstavuje ďalšiu novinku Kocka pána Rubika.

Pieseň je o žene, o ženách. Rubikovu kocku som nikdy nezložil, tak aspoň pesničku – o nevypočítateľnej žene, o ktorej si myslíš, že ju máš a ona ti stále uniká. Pieseň vznikla na diskotéke, počas tanca som sa naraz zasekol a hovorím – idem von, napadla mi melódia, musím si ju zaznačiť. Svojím spôsobom je to neuveriteľný príbeh, že niekde uprostred techno hudby, počas tanca som premýšľal nad zložitosťou chápania ženy. Niekedy som sa tým celkom trápil, prečo je to tak, neskôr som sa zžil s tým, že pochopiť ženu je ako skladať Rubikovu kocku. Keď už jednu stranu zložíš a máš pocit, že sa blížiš k cieľu, iná ti dá zabrať a si zase na začiatku. Ženy a muži síce majú veľa spoločného, ale z bodu A do bodu B sa dostávajú diametrálne odlišnými cestami.“

Text piesne mal Matej hotový dva roky. Je o jeho prvej láske, s ktorou má dodnes pekný priateľský vzťah. Dotyčná vie, že text je o nej. Narozdiel od predchádzajúcej piesne, Matej tento raz nestavil na veľký videoklip, ale rozhodol sa pre lyrics video, do ktorého však zakomponoval množstvo symbolov, ktoré sú veľmi osobným posolstvom vecí, ktoré Matej prežil. Do klipu si ich kreslil sám.