Mattia Vlad Morleo zahrá u Klarisiek

Mattia Vlad Morleo (2000, Fasano, Apúlia, Taliansko) je skladateľ a klavirista pôsobiaci na medzinárodnej experimentálnej scéne modern classical. Vyštudoval hudbu na konzervatóriu Niccolu Piccinniho v Bari. Jeho vycibrená, melodická hudba s atmosférou nokturna združuje emócie s harmóniou tónov klavíra a elektronických nástrojov.

Známa je jeho hudba k filmu režiséra Alessandra Pivu Santa Subito, oceneného na Filmovom festivale v Ríme 2019, ktorý bol uvedený aj na televíznom kanáli Sky Arte a v Poslaneckej snemovni. Je autorom hudby k dokumentárnemu filmu Drawing The Holocaust režiséra Massima Vincenziho, odvysielaného v talianskej verejnoprávnej televízii RAI.

Morleove rafinované snové tóny sa spájajú s umelcami ako Ludovico Einaudi, Max Richter, Philip Glass a Nils Frahm, sú však odlišné vďaka jeho osobitnému štýlu. Jeho skladby dosiahli viac než 10 miliónov na všetkých hudobných platformách. V rokoch 2015 – 2016 prišli prvé koncerty, nahrávky a ponuky na spoluprácu od RAI, Sky a Mediaset, či z filmového prostredia. Jeho skladby boli použité v reklamných spotoch. Venuje sa striedavo komponovaniu a koncertom. Na Slovensku vystúpi po prvýkrát koncom budúceho mesiaca, v utorok 27. septembra 2022 o 19. hodine v kostole Klarisiek v Bratislave. Vstup je zdarma.