Michal Horák vydáva Michalbum

Sú to už takmer dva roky, odkedy český pesničkár Michal Horák debutoval albumom Michalovo cédéčko. Treba povedať, že za ten čas hravo potvrdil to, čo jeho debut naznačil – že má nespochybniteľný talent, právom patrí medzi najvýraznejšie tváre novej generácie pesničkárov a zaradil sa k úspešným menám ako Pokáč či Voxel. Práve dnes prichádza čas na jeho očakávaný druhý album, pomenovaný typicky horákovsky Michalbum. s pilotným singlom Plány jdou.

Nedávno ma oslovil zbor zo Základnej školy v Říčanoch, či by som im pokrstil CD, ktoré nahrali distančne počas lockdownu. Zaujalo ma to. Keď som potom zistil, aký je zbor šikovný, neváhal som a zase som si skúsil niečo pre detské osadenstvo napísať. Zároveň som presedel X hodín v štúdiu s producentom a kamarátom Filipom Vlčkom, s ktorým sme dali pesničke tú správnu podobu. No a klipu sa opäť ujal Martin Hammerschlag, známa firma, ktorá mi robila takmer všetky klipy pred tým. Bolo to náročné, ale mám dojem, že sa nám podarilo niečo neobvyklé, a mám z toho radosť, komentuje pesničkár pieseň a klip, ktorý má podľa prvých reakcií nemalý potenciál nadviazať na predchádzajúce videá, s ktorými pravidelne bodoval v trendoch YouTube a nazbieral stovky tisíc vzhliadnutí.

Od môjho prvého albumu rozhodne vnímam rozdiel vo väčšej súdržnosti pesničiek. Hoci opäť lietam zo štýlu do štýlu, pesničky na novinke väčšinou nie sú staršie než dva roky a sú teda viac odrazom toho, ako píšem a uvažujem teraz. Celkovo som si skrátka tento album urobil viac tak, ako sa mi páči, a musím povedať, že som maximálne spokojný, čo sa mi stáva málokedy, hovorí o svojej albumovej dvojke spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, ktorý popri hudbe stíha i vysokoškolské štúdium pedagogiky.