Michal Horák vydáva očakávaný debut spolu s novým videoklipom

Na konte má už množstvo úspešných videoklipov i vystúpení a bezpochyby patrí medzi výrazných predstaviteľov mladej generácie českých pesničkárov. U poslucháčov boduje príjemnou civilnosťou, neokukanými hudobnými nápadmi a nákazlivým humorom, ktorý v tom najlepšom  zmysle slova nadväzuje na tradíciu Svěráka s Uhlířom. Koncom októbra Michal Horák svoju doterajšiu hudobnú cestu orámuje očakávaným albumovým debutom s prozaickým názvom Michalovo cédéčko.

S novinkou zároveň prišiel i zábavný videoklip Netušim so svojím hosťujúcim kolegom Pokáčom. Spoločný song s Pokáčom visel vo vzduchu už nejakú chvíľu, o niečo sme sa pokúšali na jeho jesennom turné, kde som mu hosťoval, vždy nakoniec ale vyhral Severní vítr od Uhlířa, čo nás dojímalo viac. No a po poslednom skúškovom období v škole sa mi skrátka v hlave zrodil tento nápad rozhovoru medzi dobrým profesorom a lenivým študentom, ktorý s Pokáčom dostal úplne iný rozmer. Produkcie nahrávky sa chopili chlapci z Resoundu v Liberci a scenár klipu si vzal na starosti Martin Hammerschlag – skrátka starý dobrý osvedčený tím, hovorí Michal Horák o piesni Netušim.

V jej klipovom spracovaní nie je núdza o vtipné situácie. Ono sa vám nestane každý deň, keď idete ráno do práce, že stretnete zostarnutého Pokáča, ako zbesilo naháňa nejakého študentíka v okuliaroch. Hradečáci mali asi ku koncu dňa v mobiloch dohromady viac vizuálneho materiálu než my na kamerách, dodáva Michal Horák ku svojej klipovej novinke, ktorá sa v minulých týždňoch nakrúcala v Hradci Králové, v pražskom klube Futurum a na Právnickej fakulte UK.

Debutový album Michalovo cédéčko, ktorého vydanie predznamenáva spomínaný klip, zhŕňa Horákovu tvorbu za posledných niekoľko rokov. Na novinke, ktorú produkovalo duo Martin Havlen & Niko Jalauzidis, poslucháči nájdu celkom 12 žánrovo pestrých piesní vrátane starších úspešných singlov ako V 7:25, Hej teto alebo Vysokoškolskej song. Skladám a vystupujem vlastne už od 13tich rokov, a hoci sa ma počas tých rokov ľudia často na nejaké cédečko pýtali, nikdy som si naň nepripadal dostatočne spôsobilý. No a v poslednej dobe som si už začal hovoriť, že by predsa len ten album nemusel byť zlý, a tak som do toho praštil. Je to pre mňa určite prvý veľký míľnik a teším sa na to, čo bude nasledovať. A neskromne musím dodať, že som na to céďo patrične hrdý, pretože sa vydarilo, netají svoju radosť z debutu sympatický pesničkár.