Milo Kráľ Band predstavuje Lesbickú

Hudobná formácia Milo Kráľ Band sa teší nielen z vypredaných koncertov, ale aj z úspechu, ktorý zožal ich debutový album z roku 2015 s jednoduchým názvom Milo Kráľ Band. Umelci, združení okolo Mila Kráľa, však nezaspali na vavrínoch, nezaháľali a na svetlo sveta vypravili krstom v Martine druhý hudobný počin s názvom Telegramy. Priaznivci kapely sa môžu tešiť nielen na nové piesne, ale aj rozmanité hudobné žánre, či hostí na albume.

Milo Kráľ Band prichádza s albumom, na ktorom je 16 piesní, z toho dve inštrumentálne a je vo svojej podstate akýmsi pokračovaním svojho predchodcu. Väčšina piesní bola rovnako, ako na prvom albume, pôvodne skomponovaná pre rôzne divadelné predstavenia, no zase sú tam aj iné súčasné piesne a iné hudobné žánre, ktoré používame, – prezrádza autor hudby na celom albume Milo Kráľ a pokračuje: Okrem dychov a sláčikov sme v dvoch skladbách oproti prvému albumu použili napríklad zbor a celkovo aj viac elektroniky. Skladby boli pripravené, len sme pracovali na ich nahrávaní a aranžmánoch, teraz sú všetky na albume, lebo kto vie, čo bude ďalej?

Pod textami sú podpísané zvučné mená ako Jožo Urban, Ľubomír Feldek, Dodo Gombár, Jaro Mottl, Jakub Nvota, Maroš Bančej, či Pavol Klimašovský, keďže pôvodne boli použité v rôznych divadelných predstaveniach.

Svojho oficiálneho uvedenia sa Telegramy dočkali 15. apríla 2017. Prvý krst CD Telegramy sa uskutočnil 24. apríla 2017 v Martine a do sveta ho vyprevadili herci a muzikanti, s ktorými som hral predstavenie Štúrovci, čiže Lucia Jašková – predstaviteľka Adely Ostroúckej, Marek Geišberg, Ondro Kovaľ a Dano Heriban, hovorí Milo Kráľ a jedným dychom dodáva: Martin sme si vybrali preto, že máme tam skvelé zázemie, ľudia nezabudli, že som tam pôsobil viac ako dnes a väčšina muzikantov je z tohto kraja. Krstilo sa tabakom, ktorý sme na CD vyfúkli. Keďže prvý album sa krstil kávou, prišlo nám to logické, že ku kávičke patrí cigaretka.

Cigaretka a tabak neodmysliteľne patria aj k Milovi Kráľovi, ale pravdepodobne sa schyľuje k poslednej. Totiž prestali k nám distribuovať tabak, ktorý si šúľam a skúšal som iné, ale žiaden mi nechutí. Všetko nasvedčuje tomu, že posledným tabakom pokrstíme CD Telegramy v Bratislave 21. mája 2017 v KC Dunaj, kde zahráme aj koncert, a potom dám fajčeniu zbohom, objasňuje svoje odhodlanie skončiť s neresťou sympatický Milo Kráľ.

Druhý videoklip, ktorý kapela stihla ešte pred bratislavským koncertom a krstom CD Telegramy, je piesen s názvom Lesbická a hlavnú úlohu si zahrala speváčka Barbora Švidraňová. Na prvom albume nemala Barbora sólové piesne a na tomto má dve, prezrádza Milo Kráľ ďalšie odlišnosti albumov. Jedna má názov Erotická a druhá Lesbická a práve k druhej sme sa rozhodli urobiť videoklip. Obe pochádzajú z predstavenia S vylúčením verejnosti a chceli sme, aby mala aj sólo klip Barbora, ktorá si ho zaslúži za spoluprácu s nami. Pieseň je zvláštna aj pre nás, pretože 80 % tvorí elektronická hudba, uzatvára Milo Kráľ.

Záverom Milo Kráľ v mene celej kapely srdečne pozýva na krst CD Telegramy a na koncert, ktorý sa bude konať najbližšiu nedeľu – teda 21.mája 2017 o 20.00 hodine v KC Dunaj v Bratislave.