Mirai vo vile Tugendhat

Skupina Mirai je aktuálne najstreamovanejšou českou kapelou. Ich singel Vedle tebe usínám z albumu Maneki Neko obsadil prvú priečku v českom rádiovom rebríčku. Dnes si kapela, ktorá má okrem iného na konte aj tohtoročnú Cenu Anděl, alebo minuloročného Zlatého Slavíka, pripravila pre svojich fanúšikov videoklip k piesni Básně, ktorý vznikol v legendárnej vile Tugendhat.

Väčšinou nakrúcame na neobyčajných miestach a často chodíme do zahraničia, a pritom tu u nás máme takéto poklady. Ten priestor je výnimočný a vraj pred kamerou takmer nezachytiteľný. Myslím ale, že sa Ondrovi Kudynovi ten vibe do videa podarilo dostať,“ pochvaľuje si Mirai Navrátil dvorného režiséra a kameramana.

Minimalizmus, nezameniteľná architektúra a atmosféra vily Tugendhat perfektne podčiarkla hĺbku piesne Básně, ku ktorej má Mirai ako autor silnú citovú väzbu. Je to totiž pieseň, s ktorou mi ešte stihol pomôcť David Stypka. Mal som to napísané, ale nebol som úplne spokojný s textom, tak sme ho s Davidom doladili na chate na Ostravici, spomína Mirai Navrátil na tvorbu prvej piesne z albumu Maneki Neko.

Presklené priestory vily si spolu s frontmanom užili predovšetkým slečny z radu modeliek, ktoré vizuálu dodali ženský element, charizmu a atmosféru fotenia pre módny časopis. O styling sa opäť postaral Ondřej Kudyn, ktorý do Miraiovho outfitu zaradil aj prémiový kúsok od návrhára Jana Černého.