Miro Jaroš napísal List Ježiškovi

Symbolicky na svätého Mikuláša, vydal slovenský spevák Miro Jaroš svoj druhý vianočný album List Ježiškovi. Obsahuje štrnásť skladieb vrátane aktuálneho singla Každý deň v roku či dvoch známych kolied Anjel vedľa anjelíčkaBúvaj dieťa krásne.

Album List Ježiškovi vznikol po piatich rokoch od prvého vianočného albumu Tešíme sa na Ježiška. Už vtedy som zistil, že ma veľmi baví a napĺňa téma Vianoc a zimného obdobia. Opäť som cítil rovnaké emócie, ako pri prvom vianočnom albume – lásku, obdiv a aj pocit naplnenia z toho, ako sa ako ľudstvo dokážeme počas tohto vianočného obdobia zomknúť, povedal Miro Jaroš.

Pri tvorbe nových vianočných skladieb, ktoré charakterizujú dojímavé texty, detské zbory a podmanivé aranžmány, spolupracoval Miro JarošMarekom DankomRandym Gnepom. Zo štrnástich skladieb plných radosti, snehu a lásky, vybral spevák ako úvodný singel skladbu Každý deň v roku. Vznikla veľmi spontánne. Spomenul som si na minuloročné Vianoce a opísal som len svoje pocity z nich. Uvedomil som si, aké vzácne je mať s kým veci zdieľať. Starosti sa zvládajú ľahšie a pekné veci sa zdvojnásobujú. Teším sa tiež, že mi dal Peter Nagy súhlas prespievať pesničku Vianoce. Rovnako tak aj dediči po Vojtechovi Adamcovi a Márii Rázusovej-Martákovej súhlasili, že môžem urobiť vlastnú vianočnú verziu z pesničky Bola raz malá hviezdička. Hviezdička v mojej verzii nezomiera, ale dovedie nás k Ježiškovi, opisuje radosť z albumu Miro Jaroš.

Nový vianočný album speváka Mira Jaroša pre celú rodinu List Ježiškovi je jeho dvanástym štúdiovým albumom. V doterajšej diskografii sa zameriaval nielen na dospelého poslucháča (šesť štúdiových albumov), ale nahral aj štyri určené pre deti (Pesničky pre (ne)poslušné deti I., II., III. a Vaše najobľúbenejšie). Pred piatimi rokmi vyšiel Mirov doteraz najúspešnejší album Tešíme sa na Ježiška (vyšiel aj ako vinylová platňa, obrazovom formáte DVDtiež ako kniha), ktorý podobne ako novinkový album List Ježiškovi spája obe tieto skupiny do jednej rodiny a prináša príjemné vianočné skladby určené pre všetkých.