Monkey Business vydali album, o ktorom sa hovorí ako o nahrávke roka

Skupina Monkey Business nahrala nový štúdiový album Freedom On Sale. Niekoľko dní pred jeho vydaním zverejnila klip k prvému singlu Do It! (If You Don´t Have Any Children). Réžie sa tentokrát ujal sám Matěj Ruppert. Za výdatnej asistencie Pavla Mrázka. Album Freedom On Sale vyšiel ako klasické CD, vinylový dvojalbum a dostupný je tiež v digitálnej podobe.

Jubilejný desiaty štúdiový album zastihol Romana Holého a partiu okolo neho v skvelej kondícii. Spevák Matěj Ruppert a speváčka Tereza Černochová opäť podávajú skvelé výkony. Autorom všetkých piesní je multiinštrumentalista, skladateľ, hudobník a producent Roman Holý. Väčšinu textov napísal Pavel Mrázek, ale podieľali sa na nich aj ďalší členovia skupiny, predovšetkým obaja speváci. Roman Holý napísal svoje najlepšie piesne a som rád, že som mohol byť pri tom, hovorí Matěj Ruppert.

Monkey Business si aj tentokrát pozvali niekoľko zaujímavých hostí ako Dana McCaffertyho (Nazareth), Ashleyho Slatera (Freak Power), Siu Sai a Ondřeja Pivca, s ktorými spolupracovali už aj na albume Bad Time For Gentlemen.