Na Petra Bendeho dohliadala polícia

Roztancovaní ľudia, radosť, energia, úsmevy a stretnutia. To sú hlavné témy nového singla a videoklipu, ktorý český spevák Petr Bende so svojou kapelou pripravil pre fanúšikov. S energickou a pozitívnou skladbou s názvom Do peřin prichádza na začiatku leta, a po dlhej dobe sa teší na koncertovanie.

Petr Bende je autorom hudby, producentom piesne a do skladby nahral tiež všetky hudobné nástroje. Text zveril do rúk mladému pesničkárovi Renému Matláškovi, ktorý bude okrem iného hosťovať aj na Bendeho vianočnom turné. O mix a mastering singla sa postaral Pavel Kolářík zo štúdia CH Records a réžie videoklipu sa ujal Mejla Basel, s ktorým spevák už spolupracoval.

Bol to s kapelou náš šťastný deň. Máme energickú pesničku, ktorou chceme všetkých rozhýbať. Prevládala tiež radosť z toho, že sa fanúšikovia zo všetkých kútov republiky zišli na našom nakrúcaní, na našom ostrove a mali možnosť počuť náš nový singel ako prví a byť pri tom, a tiež sme im mohli naozaj po dlhej dobe naživo zahrať,“ zveruje sa spevák.

Videoklip k piesni vznikol na nádvorí zámku Žerotínů vo Valašskom Meziříčí. Niekoľko desiatok skalných priaznivcov pricestovalo z celej Českej republiky, aby si v klipe zahrali a strávili so svojím obľúbeným spevákom natáčací deň. Ten im hneď po poslednej klapke ako poďakovanie odohral s kapelou súkromný koncert. Na nakrúcanie videoklipu dohliadala mestská polícia.