Sima Martausová pripravila vianočné koncerty

Sima Martausová (Auto foto: Šimon Klačko)

Svet je krásny v mnohých maličkostiach. Očarujúca Sima Martausová sa preň dokáže úprimne nadchýnať a tento postoj dokonale pretavuje do svojej hudby. Čaro obyčajných vecí – tak nazvala sériu troch predvianočných koncertov, ale aj nový singel, ktorý práve pripravuje. V Bratislave, v Košiciach a v Žiline sa Sima predvedie v trochu inej zostave, ako sú jej fanúšikovia zvyknutí. Tentoraz jej piesne zaznejú v sprievode sláčikového kvarteta. Zaspieva svoje najväčšie hity, ale aj úplné novinky, napríklad veľmi úspešný singel Nenahraditeľná.

Vianočné koncerty sme nazvali Čaro obyčajných vecí, pretože sa tak bude volať môj najnovší singel, ale aj preto, že sa mi jednoducho len páčilo tie koncerty tak nazvať. Podľa mňa je život zložený hlavne z obyčajných vecí, ktorým dáva čaro a výnimočnosť náš pohľad na ne. Pre každého je to niečo iné, vysvetľuje Sima Martausová.

Sima vie krásu sveta okolo nás dokonale precítiť a potom pretaviť aj do svojej hudby. Jej pesničky sú presne o tých nádherných maličkostiach, ktoré nás obklopujú.

Minule na túre som si napríklad uvedomila, ako mi voňajú skaly. Alebo aké je nádherné, keď padajú listy do rieky. Nikoho nechcem poúčať, v čom má vidieť čaro. To je každého osobná vec. Mňa vedeli vždy nadchýnať maličkosti, ale rovnako veľké veci, ktoré nie sú obyčajné na prvý pohľad. Baví ma uvedomovať si, že niečo, čo nemusí byť na prvý pohľad ohurujúce, je pre mňa predsa výnimočné a má svoje nenahraditeľné čaro, dodáva sympatická speváčka.

Na vianočných koncertoch s názvom Čaro obyčajných vecí sa Sima prevedie inak, ako ju poznáme: Budú to komornejšie koncerty, kde budeme hrať so sláčikovým kvartetom. V tejto chvíli už pomaly vyberáme skladby, ktoré by sme ľuďom radi zahrali. Určite budeme hrať aj staršie piesne, ale rada by som ľuďom predstavila aj zopár úplných noviniek, ktoré budú aj na našom pripravovanom CD, uzatvára Sima Martausová.

Sima Martausová a jej Čaro obyčajných vecí:
03.12.2018 Bratislava, Športová hala Pasienky
10.12.2018 Košice, Spoločenský pavilón
18.12.2018 Žilina, Tennis Point