Na skle maľované sa vracia

Muzikál bude mať limitovanú sériu predstavení v novom a atraktívnom priestore Stars auditoria od 18. mája 2023. V obsadení muzikálu sa objaví aj skvelý Ján Slezák. Okrem skúsených a overených hercov budú mať priestor aj nováčikovia. V úlohe Anjela bude Zuzanu Tlučkovú alternovať Zuzana Vačková. V postave Smrti sa predstaví Kristína Vrecková.

Na skle maľované patrí k najúspešnejším hudobno-divadelným predstaveniam na Slovensku. Pôvodné dielo sa za posledných 50 rokov dostalo na pódiá vo viacerých naštudovaniach, pričom súčet štyroch hlavných divadelných naštudovaní presahuje dvetisíc repríz. Od mája sa môžu návštevníci a fanúšikovia tešiť na nielen tradične skvelé spevácke, herecké a tanečné výkony, ale aj na skvelé hudobné podklady, ktoré pripravil Henrich Leško a na výbornú verziu prebásnených textov, ktoré sú dielom Ľubomíra Feldeka.

Divadelní kritici a muzikológovia už dlhodobo debatujú, či Na skle maľované je naozaj plnokrvný muzikál alebo iba hra so spevmi a tancami. Zhodli je na tom, že najmuzikálovejšia je práve verzia režiséra Jána Ďurovčíka, ktorá je uvádzaná už od roku 2005.