Na Szigete tento rok aj Macklemore, 6LACK a Michael Kiwanuka

Macklemore

Aj svetové hviezdy Macklemore, 6LACKMichael Kiwanula zahrajú tento rok na Szigete. S headlinermi ako Ed Sheeran, Foo Fighters, Post Malone, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975, The NationalMartin Garrix ich môžu fanúšikovia naživo zažiť na jednom z najlepších európskych festivaloch od 7. do 13. augusta. Kompletný program šiestich hlavných hudobných pódií je k dispozícii na festivalovom webe.

Macklemore, niekoľkonásobný držiteľ Grammy, vystrelil v hitparádach v roku 2012 s chytľavým letným hitom Thrift Shop, ktorý natočil spolu s Ryanom Lewisom. Szigeťania ich už spolu videli aj vystupovať na Szigete, tento rok na Ostrov slobody pricestuje Macklemore sám a bude koncertovať 10. augusta. Tento americký raper vydal dva sólové štúdiové albumy, s druhým Gemini z roku 2017 mal úspech po celom svete.

Anglický folk-soulový spevák a skladateľ Michael Kiwanuka sa na Szigete predstaví 7. augusta. Niekoľkonásobný víťaz Brit Awards, MTV Europe Music Awards, Mercury Prize a BBC Music Awards pochádza z Londýna, kde sa narodil v rodine imigrantov z Ugandy. Ešte pred vydaním debutového albumu, ktorý mu priniesol európsky úspech, predskakoval na turné speváčke Adele. Na druhom štúdiovom albume Love & Hate s ním spolupracoval producent Danger Mouse, ktorý točil albumy s hviezdami ako Gorillaz, The Black Keys, Adele či U2.

6LACK, americký raper, sa preslávil svojim neochvejne úprimným a melancholickým rapom. Svetovú pozornosť získal hitom Prblms z debutu Free 6lack, ktorý mu vyšiel v roku 2016. Druhý album vydal v septembri 2018 s názvom East Atlanta Love Letter a dosiahol s ním tretiu priečku v rebríčku Billboard 200. Na svojich albumoch spolupracoval s hviezdami ako napríklad Timbaland, Khalid, Future či J. Cole. Na Szigete bude koncertovať 9. augusta.

Aj keď najväčšia pozornosť fanúšikov sa upriamuje na line-up hlavného pódia, Sziget ponúka množstvo ďalších koncertných a umeleckých pódií. Popri hudbe si Szigeťania na festivale budú môcť pozrieť aj predstavenia popredných moderných cirkusov, špeciálne obrie pouličné divadlá, kabaret, umelecké inštalácie. V areáli budú návštevníkov čakať aj športoviská, Sziget pláž, umelecká dedinka. Na Sziget festival 2019 sú v predaji 1-, 3-, 5- a 7-dňové vstupenky. Netreba dlho rozmýšľať, jednodňové lístky na 7. augusta (Ed Sheeran) sú už vypredané. Stále sú však aj na tento deň 3-, 5- či 7-dňové permanentky. Cena vstupeniek sa bude zvyšovať 9. mája.