Niet nad čím polemizovať, páni umelci, rok 2021 bol doma rokom Karin Ann

Odvážna a talentovaná speváčka Karin Ann ukončila rok 2021 prvou vlastnou veľkou koncertnou šou v exkluzívnej spolupráci s Amnesty International. Bol to iba vrchol pomyselného ľadovca jej úspechov v roku 2021, v ktorom stihla prvé EP, zahraničné turné a hrdo sa povyhrievať na najväčšom bilboarde sveta v meste, ktoré nikdy nespí.

Tesne pred koncom roka 2021 stihla slovenská speváčka Karin Ann zrealizovať svoj prvý vlastný koncert. Šou sa uskutočnila v pražskom Futurum Music Bare, vzhľadom na pandemické opatrenia s maximálnym počtom 100 návštevníkov. Výnimočný večer bol nielen dôležitým okamihom v hudobnej kariére Karin Ann a jej vlastnou koncertnou premiérou. Bol zároveň benefičným hudobným podujatím, kompletne venovaným medzinárodnej organizácii Amnesty International.

Kompletný výťažok z predaja vstupeniek i merchandisingu na koncerte venovala Karin Ann organizácii Amnesty International, ktorá bojuje na celom svete za ľudské práva už 60 rokov. Fanúšikovia, ktorí sa kvôli obmedzenej kapacite nedostali na koncert osobne, mohli sledovať streaming naživo zadarmo s možnosťou prispieť dobrovoľným vstupným na dobrú vec. Exkluzívne koncertné partnerstvo zo strany Amnesty International je o to vzácnejšie, že táto medzinárodná organizácia bežne podobné spolupráce s umelcami nerealizuje, v našom teritóriu išlo dokonca o prvú spoluprácu Amnesty International tohto druhu. Spojenie s Karin Ann sa stalo prirodzeným krokom, keďže práve podpora ľudských práv je jednou z najvýraznejších tém v hudobnej tvorbe Karin Ann. Amnesty International zároveň podporila koncert na svojom facebookovom profile a verejne sa poďakovala Karin Ann za podporu. Celkovo sa vďaka koncertu pre Amnesty International vyzbieralo 35000 českých korún.

Som veľmi rada, že sme koncert zrealizovali, aj keď to muselo byť vo veľmi obmedzených podmienkach kvôli pandémii. Myslím si, že to stálo za to, atmosféra bola úplne perfektná a celý večer sme si s kapelou užili. Najdôležitejšie je, že sme dokázali podporiť Amnesty International, a dúfam, že toto bol iba začiatok našej spolupráce, a že sa nám v budúcnosti podarí ešte veľa podobných zmysluplných projektov, teší sa zo spolupráce Karin Ann.

V rámci svojej singlovej aktivity uzavrela speváčka rok 2021 novinkou we´re friends, right? Pesnička je o emóciách, ktoré človek potrebuje vykričať, aby sa mohol pohnúť ďalej, ak toxický romantický vzťah po rozchode nefunguje ani ako priateľstvo. Zaujímavosťou je, že o výraznú gitaru v singli sa postaral Phil X, gitarista legendárnej formácie Bon Jovi. Videoklip Karin nakrúcala v Ríme a okolí v spolupráci s talianskym režisérom Simonom Bozzellim, ktorý má na konte tiež klip I Wanna Be Your Slave pre úspešnú formáciu Måneskin, víťaza Eurovision Song Contest 2021.

Čoraz viac sledovaná a počúvaná 19-ročná slovenská umelkyňa svoje skladby venuje globálnym celospoločenským témam s dôrazom na ľudské práva. Ako umelkyňa venuje tiež pozornosť právam LGBTQI+ komunity, ktorú podporila v programe tohtoročných Pride na Slovensku i v Poľsku, a tiež odetá v dúhovej vlajke v konzervatívnej štátnej poľskej televízii TVP2. Jej hudbu a posolstvá podporujú významné médiá doma i vo svete (The New York Times, MTV, Bild, Wonderland). Prvý rok na hudobnej scéne symbolicky uzavrela v máji 2021 vydaním debutového EP lonely together.

V auguste 2021 sa začala jej séria úspechov spojených so svetovým hudobným gigantom Spotify. Stala sa umelkyňou mesiaca v playliste Spotify Equal CZ&SK a dostala priestor na prestížnom digitálnom banneri Spotify na newyorskom námestí Times Square. Vzápätí niekoľkokrát počas jesene a zimy tohto roka zaznamenala na Spotify prelomový úspech v počúvanosti – 1. miesto medzi ženskými interpretkami v SR a 1. miesto medzi všetkými interpretmi v SR. Rok 2021 priniesol Karin Ann tiež prvé hudobné ocenenie v jej kariére – zvíťazila v kategórii Objav roka v prestížnej českej hudobnej ankete Žebřík. Nesporne obrovskou skúsenosťou pre ňu bolo hosťovanie na vypredanom letnom turné v súčasnosti najúspešnejšej poľskej speváčky Sanah, s ktorou obišla celé Poľsko a na konci koncertov hlavnej hviezdy si s ňou strihla duet, ktorý privádzal divákov do šialenstva.

Na štartujúci rok má Karin Ann v kalendári už teraz naplánovaných hneď viacero projektov. Úvod roka 2022 sa bude niesť predovšetkým v znamení vydania druhého EP. Vzápätí ju čaká ďalšie medzinárodné turné v marci 2022 – tentokrát ako predskokanku britského speváka Alfie Templemana, s ktorým sa predstaví v Paríži, Kolíne, Bruseli, Hamburgu, Berlíne a Mníchove.