No Name bubnoval svetový brankár

No Name majú za sebou rok plný fantastických noviniek. Vydali dlho očakávaný nový album V pôvodnom znení, oznámili turné s kapelou Nocadeň a nedávno si v hale O2 Universum zahrali so svetovou športovou hviezdou. Vôbec po prvýkrát v histórii kapely si za bicie namiesto Ivana Timka sadol Petr Čech, bývalý futbalový brankár, ktorý aktuálne chytá v hokeji.

Bratia Igor a Ivan Timkovci sú v skupine jediní, ktorí za celú existenciu kapely odohrali všetky koncerty No Name. Ivana Timka však nedávno, exkluzívne, za bicími po prvýkrát vystriedal športovec Petr Čech.

Bol to veľmi zvláštny pocit, pretože skupina No Name počas 27 rokov svojho pôsobenia nikdy s iným bubeníkom, ako so mnou, nehrala. Tak sme sa zveličene doberali, že, ja ako bubeník som sa zrazu ocitol v pozícii privátneho kameramana Petra Čecha. Bol veľmi dobre pripravený a tak sme si pesničku Žily, ktorú s nami hral, veľmi užili, prezradil s úsmevom bubeník Ivan Timko.

Petr Čech je bývalý český futbalový reprezentant. Získal niekoľkokrát individuálne ocenenie Best Goalkeeper. Je držiteľom českého rekordu v profesionálnej lige za 903 súťažných minút bez inkasovaného gólu.

Petr Čech je tvárou firmy, pre ktorú sme hrali vianočný večierok. A prišiel s nápadom, či by si s nami na večierku nemohol zahrať. Ivan si s ním zatelefonoval, dohodli si pieseň, poslali si navzájom nahrávky a odkomunikovali postup. Výsledok bol vskutku krásny. Predtým sme sa s Petrom nepoznali, osobne sme sa stretli až v šatni, v deň koncertu. Od prvého momentu to bolo veľmi príjemné a priateľské stretnutie, neskrýva radosť Igor Timko.

NO NAME & NOCADEŇ TOUR
21.03. Košice
23,03. Bratislava
05.04. Ostrava
11.04. Brno
20.04. Praha

Nora Krchňáková / NK Factory