Nová éra nepokoja

Herečka a speváčka Katarína Andrejcová, vystupujúca pod umeleckým menom Kata predstavuje svoj prvý autorský singel Nová éra nepokoja. V skladbe spojila svoj herecký a hudobný talent s odkazom na prežívanie prítomného okamihu a vášnivej letnej lásky.

Pieseň vznikla vďaka spolupráci s hudobným producentom Maxxom Miklošom, ktorý je známy tým, že dokáže kreatívne zhmotniť a podčiarknuť hudobné predstavy umelcov, čo sa v tomto prípade opäť podarilo. Spojenie poetického textu, ktorého autorkou je samotná speváčka, vytvára spolu s moderným popovým zvukom príjemnú atmosféru letných dní.

Nová éra nepokoja je príbeh vášnivej lásky. Keď sa človek zaľúbi náhle a nečakane, stratí rovnováhu a je úplne pohltený novými emóciami. Aj keď tuší, že to nemusí byť navždy, chce tomuto pocitu podľahnúť a žiť pre prítomný okamih, hovorí speváčka.

Vznik klipu k piesni bol veľmi príjemný, vzájomne inšpiratívny proces, kde mal presne tak, ako pri tvorbe filmu, každý svoj osobitný vklad. Klip je postavený na súhre kontrastov, metafor, poetických obrazov a rôznorodých pohľadov na túto tému, nejde teda o úplne tradičný popový videoklip. Môžeme v ňom sledovať príbeh ženy v nočnom pokušení, dennom zaľúbení, ale aj v galérii lások, kde sa človek musí rozhodnúť, ktorým smerom a s kým chce ísť, pretože láska má veľa podôb, dodáva Kata. 

Andrea Sulovská / All About Music