November 2nd zahrajú so Skunk Anansie

Česká gitarová kapela November 2nd so speváčkou Alexandrou Langošovou na čele, prichádza s novým videoklipom. Ku skladbe I Feel Love ho natočil režisér a kameraman Richard Řeřicha. Dej zasadil do prostredia lesa deformovaného neónovým digitálnym svetlom, v ktorom ožívajú hračky z detstva. Pesnička, ktorá vyjde na pripravovanom štvrtom albume kapely, zaznie aj 11. júla na Špilberku, kde November 2nd zahrajú ako hostia britskej kapely Skunk Anansie.

Režisér Richard Řeřicha s kapelou spolupracoval už na oceňovanom klipe Run z druhého albumu. V podstate od tej doby sa hudobníci usilovali, aby s nimi uznávaný český filmár mohlo točiť znova. Kvôli jeho vyťaženiu sa to podarilo až tento rok. Už od prvého návrhu scenára sme boli nadšení. Spoločne máme radi temné a trochu uletené veci. Naviac, Richard priviedol na natáčanie skvelý štáb, ďalších hercov a tanečníkov. Natáčanie v nočnom lese bolo samo o sebe zážitok a výsledok vyzerá báječne, hovorí speváčka Saša Langošová.

Video je oslavou neónového digitálneho sveta s archetypálnymi modelmi postáv z detských nočných mor. V tomto bizarnom Sne noci svätojánskej sa snúbi analógové snímanie prostredníctvom optiky 70. rokov a farebnej chémie digitálneho reťazca, ktorý ponúka súčasnosť, hovorí režisér Richard Řeřicha, ktorý video so svojím tímom natáčal v oblastiach Berouna, Vysočiny i v Prahe.