O.B.D. stínajú Púpavy

Autor foto: Michael Mráz, Zdroj foto: Propaganda House

Kapela O.B.D. predstavuje nový melancholický singel Púpavy. Je to zhudobnená báseň lídra skupiny Romana Galvánka z jeho zbierky Moje vydané a nevídané veci. Ide o intímnu spoveď hudobníka a básnika, ktorý k skladbe zložil aj hudbu. Refrény mu tentoraz napísal Bronislav Dobrota. Pieseň spoluprodukoval hudobník Tomáš Sloboda, ktorý Púpavy označil za inteligentný love song, akých je na slovenskej hudobnej scéne málo. Singel sa nachádza na ostatnom albume Orchestra Bronislava Dobrotu Stereo, ktorým chalani potešili fanúšikov po dlhých desiatich rokoch.

„Je to vlastne moja zhudobnená báseň, ktorá vyšla v zbierke Moje vydané a nevídané veci. Vznikla na Palisádach v Bratislave, keď som raz kosil trávnik na záhrade pri dome mojej priateľky. Bolo krásne slnečné počasie a ako som tak išiel s kosačkou, naraz som stínal hlávky púpav. Prišlo mi ich ľúto a napadla mi taká metafora, že keď je niekto u nás krásny, krajší ako ostatní, tak mu vlastne treba odpíliť hlavu,“ vraví Galo.

Púpavy sú jednou z 11-tich nových skladieb z albumu „Stereo“, ktorý chalani vydali po dlhých desiatich rokoch.

„Podľa mňa je to určite veľmi príjemný album. Som rád, že kapela O.B.D. nestratila šťavu, naopak, mám pocit, že tam je cítiť obrovská chuť hrať a radosť z toho, že to funguje. Album je celý hraný naživo. Ak niečo takéto vznikne, treba to vyzdvihnúť. Najmä, ak album nestráca na kvalite a šťavnatosti,“ uzatvára Tomáš Sloboda.