Od rozpoloženia po nadvládu

Česko-slovenská alternatívno-rocková kapela John Wolfhooker vydáva nový singel Singularity s klipom a sci-fi námetom, ktorý postupne prestáva byť sci-fi a mení sa na realitu.

Singularity vznikal súčasne s úspešným predchádzajúcim singlom Tidal Wave, ktorý kapela vydala minulý rok spoločne s Benom Cristovaom. Pôvodná myšlienka textu o vnútornom rozhovore so svojim emočným JA, ktoré má prevahu nad tým racionálnym (či sa nám to páči, alebo nie) a my sa s tým musíme jednoducho naučiť žiť, v texte zostáva. Autori klipu, Pam Rabbit a bubeník Adrian Janeček v slovách našli aj iné vyjadrenie.

A tak náhle vznikol klip s robotkou, ktorá ako zástupca modernej technológie vezme do rúk (samozrejme proti jeho vôli) život speváka kapely Martina Čupka v úlohe automechanika z blízkej budúcnosti. Maťo je vo videoklipe za automechanika, čo je podobný paradox, ako keby mal jeleň šéfovať poľovníckej asociácii, smejú sa členovia kapely.

Hudobne sa kapela v Singularity do určitej miery vracia k svojim koreňom, ktoré obliekla do modernejšieho a tvrdšieho kabátu. Modernú kvalitu zvuku majú na svedomí opäť členovia kapely z najväčšej časti gitarista Rony Janeček s basákom a spevákom Filipom Vlčkom, ktorí stoja za finálnym mixom a masteringom.

John Wolfhooker je štvorčlenná česko-slovenská rocková kapela z Prahy, známa energickými živými koncertami a odvážnym prekračovaním hraníc hudobných žánrov. Štvorica sa netají, že je ovplyvnená kapelami ako The Beatles, Periphery, My Chemical Romance, Bring Me The Horizon a Billy Talent, čo počuť z jej zvuku. Ich piesne zahŕňajú žánre siahajúce od post hardcoru, pop punku či funku až po progresívny metal a moderný pop. Členmi skupiny sú spevák Martin Čupka , gitarista Rony Janeček, basgitarista a spevák Filip Vlček a bubeník Adrian Janeček. Singularity je prvý singel kapely vydaný pod hlavičkou Warner Music.