Otázka za milión

Skupina IneKafe si pre fanúšikov pripravila niekoľko prekvapení. Bratislavská kapela má novú skladbu Otázka za milión a k nej videoklip, ktorý je najdlhšie vznikajúcim klipom v histórii kapely. V novom klipe kapela zároveň predstavuje nového člena kapely, gitaristu Tadeáša Laššáka.

Pieseň som napísal počas minulého roka. Je to trochu iná skladba, ako je naša klasika. Baví nás rozširovať si zabehnuté mantinely pop-punku. Robia to všetky kapely tejto scény a nás to určite baví tiež robiť si niektoré takéto odskoky. Skladba je posadenejšieho tempa a v slohe je spev, možno viac rap ako klasika. Otázka za milión sa prakticky týka každého, kto sa v živote rozišiel. Na začiatku vzťahu to vyzerá vždy inak a potom, keď je koniec, tak sa každý pýta, prečo sa to stalo? A to je tá otázka za milión, vysvetľuje autor piesne a líder kapely Vratko Rohoň.

Vonkajšie lokácie sme nakrúcali ešte minulý rok v lete, vnútorné tento rok. Klip sme nakrúcali najdlhšie zo všetkých našich klipov. V klipe hrá malú úlohu opäť auto. A je to tak, naša kapela bude asi vždy už špecifická v súvislosti s autami, s úsmevom hovorí Vratko Rohoň.

Nora Krchňáková / NK Factory