P.O.P.! podľa Marka Damiana

Marko Anton Kováč nie je len mladý herec, ale aj nádejný hudobník, ktorému v týchto dňoch vychádza nový 5-trackový EP s názvom P.O.P! Na hudobnej scéne vystupuje pod menom Marko Damian.

Má veľmi pestrý a zároveň osobitý štýl tvorby a prejavu, ktorý najskôr budil kontroverziu v podobe názorov to zbožňujem či to vôbec nemám rád. Svojím debutovým albumom 50 Westside však dokázal, že na slovenskú hip hopovú scénu prináša niečo, čo ho absolútne odlišuje od ostatných. Sonicky i vizuálne sa dostáva na čelo novej generácie s potenciálom bohatej budúcnosti.

Marko si texty píše sám, hudbu majú pod palcom producenti Yun Crystal, Melano, Nuri, Masker. Vždy ide o spoluprácu, pri ktorej sú všetci spolu v štúdiu a tvoria. Pomáha to zachytiť momentálnu emóciu a zachovať autentickosť.

Prienik medzi herectvom a hudbou nachádza vo videoklipoch so silnou vizuálnou stránkou. Za klip na skladbu Byť?, ktorý nakrúcal v Londýne pod taktovkou zahraničných režisérov, získal 3. miesto na Australian Cinematography Society For Music Videos.

V detstve sa Marko intenzívne venoval futbalu, no po zranení si musel nájsť niečo iné, čo by ho bavilo. Začal sa zaujímať o umenie a hudbu, a tak sa rozhodol pre štúdium herectva.