Paródia zberateľov ženských trofejí

Veronika Strapková má nový singel, ktorý je vo viacerých smeroch netradičný. V piesni Zberateľ totiž počuť nezvyčajné zvuky, napríklad rytmické búchanie stoličky. K skladbe ju inšpirovalo množstvo bizarných zážitkov z diskoték. Veselou novinkou si mladá umelkyňa robí žarty z mužov, ktorí majú obrovské ego a ktorí ženy berú len ako trofeje.

Zberateľ je vyjadrená metafora človeka posadnutého zbieraním toho, čo mu zvyšuje pocit prestíže. V tomto kontexte ide o človeka, ktorý si kupuje nielen veci, ale aj ženy, a utvrdzuje sa tým vo svojej moci a statuse. Keď som text písala, predstavovala som si starý film, v ktorom si chlap po sexe robí nad posteľou čiarky do zbierky. Preto zberateľ. Ženy pre neho predstavujú len trofej v zbierke, nie človeka. Ja sama som zažila, že muž skúšal získať môj záujem cez vyslovené ponúkanie protihodnoty v podobe vecí a možností, ktoré mi vie vybaviť. Osobne ma to neoslovuje. Vážim si iné hodnoty, vysvetľuje sympatická speváčka.

Zaujímavým prvkom pri tvorbe pesničky bolo budovanie rytmickej sekcie cez nahraté zvuky rôznych predmetov v štúdiu. V podstate sme na mikrofón nahrali búchanie do stoličky, na rôzne predmety a podobne. To potom Maxo upravil a vytvoril z toho nové originálne zvuky pre rytmické nástroje v našej piesni. Ja osobne som chcela tanečnú energiu, a tak nejakým spôsobom vyjadriť v hudbe aj svoju lásku k tanečnému umeniu. Text prišiel spontánne, pri predstave diskoték, na ktorých sme ako dievčatá zažívali kadejaké bizarné momenty. Ku klipu ma inšpirovala kamarátka, ktorá mi vravela, ako jej muž na diskotéke ukazoval kľúčenku od auta a vyložil na stôl kôpku peňazí, aby ju presvedčil že s ním musí ísť domov. Preto sme do videoklipu dali viditeľne aj kľúčenku od drahého auta. Je to taký odkaz, na všetky tie momenty, keď niekto prezentoval peniaze a autá ako symbol moci, cez ktorú má pocit, že mu môže patriť čokoľvek. Retro štýl klipu sme zvolili preto, aby sme oživili metaforu veksláka. Nakrúcali sme pri starom Priori, aj v bare, ktorý fungoval v 90. rokoch. Chcela som takto upozorniť na to, že všetko sa za peniaze kúpiť nedá. Podľa mňa nie je normálne považovať za lásku to, kde táto láska stojí peniaze, hovorí o novej piesni a videoklipe Veronika Strapková.